SİNEMA

Size her şeyi unutmanıza yardımcı olacak filmler!

Evdeyseniz ve tüm dertlerden uzaklaşıp rahatlamak istiyorsanız, yardımınıza koşacak  filmleri sizler için listeledik. It’s Complicated (2009) IMDb: 6.5 Başarılı bir işletmeci olan Jane’in üç yetişkin çocuğu ve eski kocası Jake’le dostça..

Size her şeyi unutmanıza yardımcı olacak filmler!

Evdeyseniz ve tüm dertlerden uzaklaşıp rahatlamak istiyorsanız, yardımınıza koşacak  filmleri sizler için listeledik.

It’s Complicated (2009) IMDb: 6.5

Başarılı bir işletmeci olan Jane’in üç yetişkin çocuğu ve eski kocası Jake’le dostça bir ilişkisi vardır. Jane ve Jake oğullarının üniversite mezuniyeti için şehir dışında tekrar bir araya geldiğinde ise işler karmaşıklaşmaya başlar ve birlikte yedikleri masum bir yemek onları yeni bir ilişkiye sürükler. Ancak Jake başka bir kadınla evlidir ve Jane’in ise adı koymadığı bir ilişkisi vardır. Jane ve Jake kendi hayatlarına devam mı edecekler yoksa birbirlerine ikinci bir şans mı verecekler?

We’re the Millers (2013) IMDb: 7.0

David Burke, kendi bölgesinde dikkat çekmeden çalışmayı tercih eden ve bu sayede şimdiye kadar işleri hep yolunda giden yerel bir uyuşturucu satıcısıdır. Ancak bir gasp sonucu elindeki tüm parayı ve zulasını kaptıran David tedarikçisi Brad’e borçlanır. Brad ise bu krizi fırsata çevirerek David’e bir şans verir ve Meksika sınırından yüklü miktarda uyuşturucu geçirmesini ister. David sınırı dikkat çekmeden geçebilmek için bir plan yapar ve uygulayabilmek için komşularından yardım ister. Plana göre David kılık değiştirerek bir aile babası olacaktır, anne rolünde bir striptiz dansçısı olan Rose, çocukları ise henüz bakir bir genç olan Kenny ve kaçak genç kız Casey olacaktır. Hepsi birbirinden farklı karakterdeki bu aile üyelerini Güney sınırına doğru çıktıkları yolculukta çılgın maceralar bekler.

The Holiday (2006) IMDb: 6.9

Bir reklamcılık firmasının sahibi olan Amanda Woods, Güney Kaliforniya’da yaşamaktadır. Iris Simpkins ise Londra’nın kırsal bir kesiminde yaşayan bir köşe yazarıdır.  Iris, aşık olduğu meslektaşı Jasper’ın başka biriyle evlenmek üzere olduğunu öğrenir, Amanda ise kendine ihanet eden sevgilisini unutmaya çalışmaktadır. Birbirinden 6.000 km uzakta ancak duygusal açıdan aynı konumda olan bu iki kadının yolları süreli olarak ev takas edilen bir internet sitesi aracılığıyla kesişir. Birbirlerinin evine taşınan bu iki kadının hayatında beklenmedik gelişmeler olacaktır.

Yes Man (2008) IMDb: 6.8

Carl Allen, “Her şeye evet de!” fikrine dayanan kişisel gelişim programına katılmadan önce, geleceğiyle ilgili hayaller kuramadığı bir duraklama dönemindedir. Programdan sonra “Evet!” demenin büyülü gücünü keşfeden Carl, yeni aldığı terfiyle beraber bir de kız arkadaş edinir. Zaman içinde “daha iyi”nin de kötü bir düşman olabileceğini ve bazen tüm fırsatları kullanmaması gerektiğini anlayacaktır.

Friends with Benefits (2011) IMDb: 6.5

Aşktan ve ciddi ilişkilerden canı yanmış olan Dylan ve Jamie, tanıştıktan sonra bağlanmanın olmadığı sadece eğlencenin ağır bastığı bir ‘arkadaşlık’ kurarlar. Kısa sürede yakınlaşan ikili, arkadaşlıklarını fiziksel düzleme taşımaya karar verir ancak aralarında bir aşkın doğmasına engel olmaları gerekmektedir. Kısa süre sonra ikisini birbirinden ayırmanın hiç de kolay olmadığını farkedeceklerdir.

Crazy, Stupid, Love (2011) IMDb: 7.4

Kırklı yaşlarında, tutucu bir adam olan Cal’ın rüya gibi hayatı vardır. İyi bir işe, güzel bir eve, harika çocuklara sahiptir ve lise aşkıyla evlidir. Fakat eşi Emily’nin kendisini aldattığını ve boşanmak istediğini öğrendiğinde “mükemmel” hayatı hızla tepetaklak olur. Artık yalnız bir adam olan Cal, çapkınlıkta ve flörtleşmekte hiç iyi değildir. Bir barda tanıştığı genç adam Jacob, Cal’a bekar bir hayat sürdürmenin püf noktalarını öğretecektir.

Good Luck Chuck (2007) IMDb: 5.6

Henüz 10 yaşındayken bir kızı öpmediği için lanetlenen Charlie Kagan’ın bütün yaşamı alt üst olur. Onunla beraber olan her kadın bir süre sonra çekip gitmektedir. Üstelik Charlie ile beraber olan her kadın bir süre sonra hayatının aşkını bulmaktadır. Charlie bu tuhaf lanetten kurtulmaya karar verir…

Eat Pray Love (2010) IMDb: 5.8

İyi bir eş, güzel bir ev ve başarılı bir kariyere sahip olan Liz Gilbert, bir çok insan gibi kendini mutsuz, depresif ve boşlukta hissetmektedir. Eşinden boşanarak her şeyi geride bırakmaya karar veren Liz, kendi benliğini ve hayattan ne beklediğini bulmak üzere bir dünya turuna çıkar. Yolculuğu sırasında, İtalya’da yemek yer, Hindistan’da ibadet eder ve sonunda gerçek aşkı Bali’de bulunca, ilk kez yaşadığını hisseder.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL