MEKANLAR SEYAHAT

Şimdi Kassandra zamanı!

Selanik’in güneydoğusundaki Halkidiki; Kassandra, Sithonia ve Athos (Aynaroz) Dağı adında üç uzantısı olan bir yarım- ada. Son yıllarda tarihi, masmavi denizi, yemyeşil doğası, mutfağı ve şifalı sularıyla turistlerin sıkça ziyaret..

Şimdi Kassandra zamanı!

Selanik’in güneydoğusundaki Halkidiki; Kassandra, Sithonia ve Athos (Aynaroz) Dağı adında üç uzantısı olan bir yarım- ada.


Son yıllarda tarihi, masmavi denizi, yemyeşil doğası, mutfağı ve şifalı sularıyla turistlerin sıkça ziyaret ettiği bir bölge. Selanik’ten 1.5 saatlik araba yolculuğuyla adaya ulaşıyorsunuz. Sezon burada hava sıcaklığı düşmeden bitmiyor. Deniz tatili yapmadıysanız şanslısınız; kasım sonuna kadar adada denize girilebiliyor. Sakinlik arıyorsanız şimdi Kassandra’nın tam zamanı.


Kassandra, zengin bir geçmişe sahip. Sınırları içinde pek çok tarihi alanı barındırıyor. Bunlardan ilki Nea Fokea… 1922’den sonra Anadolu’dan göç edenler, burada ‘Nea Fokea’yı yani ‘Yeni Foça’yı kurmuşlar. ‘Bizim’ Foça’yla çokça benzerliği var; küçük kafeleri, balıkçı tekneleri, deniz ürünlerini yiyebileceğiniz restoranları…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL