SİNEMA

Şeyh Bedreddin’in isyanını anlatan filmin çalışmaları başladı!

Şeyh Bedreddin isyanını konu alan Hakikat filmi için hazırlıklara başlandı. Ünlü müzisyen Suavi’nin Şeyh Bedreddin’i canladıracağı filmde isyanda önemli bir rol oynayan Börklüce Mustafa’ya ise Bülent Emrah Parlak hayat verecek…

Şeyh Bedreddin’in isyanını anlatan filmin çalışmaları başladı!

Şeyh Bedreddin isyanını konu alan Hakikat filmi için hazırlıklara başlandı. Ünlü müzisyen Suavi’nin Şeyh Bedreddin’i canladıracağı filmde isyanda önemli bir rol oynayan Börklüce Mustafa’ya ise Bülent Emrah Parlak hayat verecek.

Türkiye tarihinde Aleviler ve solcular açısından önemli bir tarihi figür olarak görülen Şeyh Bedreddin’in öncüsü olduğu, kimilerince Anadolu’daki ilk “sosyalist” eylem olarak nitelendirilen 600 yıl önceki Şeyh Bedreddin İsyanı film oluyor. Hakikat ismindeki bu sinema filmi, Şeyh Bedreddin isyanında yaşanan olayları mercek altına alacak.

Öte yandan isyanda önemli bir rol oynayan Börklüce Mustafa’ya ise Bülent Emrah Parlak hayat verecek. Edirne, İzmir, Sivas ve Bilecik’te çekilecek filmin oyuncu kadrosunda Suavi ve Bülent Emrah Parlak ile beraber Orhan Alkaya, Mazlum Çimen, Sermet Yeşil, Ruges Kırıcı, Gülsün Odabaşı gibi isimler yer alacak.

İmece Film imzasını taşıyan filmin senaryosunu Ruges Kırıcı ve Yusuf Çetin kaleme alırken; filmi de Hasan Alak yönetiyor. Çekimleri mayıs ayında başlayacak filmin Şeyh Bedreddin’in ölüm yıl dönümüne denk gelecek şekilde 18 Aralık’ta vizyona girmesi bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL