Aktüel

Seyahat temalı belgeseller!

Soğuk kış aylarında yapılabilecek en iyi aktivite battaniye altına geçip güzel bir şeyler izlemek olabilir. Seyahat tutkusuyla yanıp tutuşanlar içinse seyahat konulu yapımlar izlemek bile heyecanlanmaya yetiyor. En iyi seyahat..

Seyahat temalı belgeseller!

Soğuk kış aylarında yapılabilecek en iyi aktivite battaniye altına geçip güzel bir şeyler izlemek olabilir. Seyahat tutkusuyla yanıp tutuşanlar içinse seyahat konulu yapımlar izlemek bile heyecanlanmaya yetiyor. En iyi seyahat temalı belgesellerden birini seçip izlemeye başlayabilirsiniz

Expedition Happiness


2017 yapımı bu belgesel film yapımcısı Felix Starck ve müzisyen Selima Taibi’nin Almanya’daki hayatlarını bırakıp Amerika’ya gitmelerini konu alan sürükleyici bir yapım. Amerika’da ikinci el bir okul otobüsünü göz alıcı bir eve çevirerek Kanada ve Meksika’ya doğru yola çıkıyorlar. 1 saat 36 dakikalık belgeselde Amerika kıtasının el değmemiş güzelliklerini izlerken siz de belki de buralardan çekip gitme isteği duyacaksınız.


Jack Whitehall: Travels with My Father


İngiliz komedyen Jack Whitehall kendisiyle tamamen zıt karaktere sahip tutucu babası Michael ile birlikte dünyanın dört bir yanını birlikte keşfediyorlar. Phuket, Kamboçya gibi Uzakdoğu ülkelerinden tutun da Almanya, Romanya hatta İstanbul’u kapsayan bir Avrupa turu ile devam eden belgeselin 3. sezonunda Jack ve babası Michael Amerika’da geziyorlar.


Salt Fat Acid Heat


Yıllarca Chez Panisse’te aşçılık yapan Samin Nosrat bir yemeğin en önemli elementlerinin tuz, yağ, asit ve ısı olduğunu fark ettikten sonra bunu bir kitaba dökmeye karar veriyor. 2018 yılında ise Samin Nosrat bu elementlerin kullanıldığı leziz mutfakları keşfetmek için dört bölümlük bir belgesel yayınlıyor. Birinci bölümde İtalya’da “yağ”ı, ikinci bölümde Japonya’da “tuz”u, üçüncü bölümde Meksika’da “asit”i ve son bölümde ise Amerika’da “ısı”yı ele alıyor. Gittiği ülkelerin göz alıcı doğasını izlerken siz de kendinizi bir sonraki tatiliniz için bu yerleri değerlendirirken bulabilirsiniz.

Monty Don’s Italian Gardens

İngiltere’nin önde gelen bahçecilik uzmanlarından Monty Don 2011 yapımı belgeselinde İtalya’nın muhteşem bahçelerini geziyor. Rönesans dönemi mimarisiyle öne çıkan İtalya’da Monty Don Roma, Floransa, Napoli ve Göller Bölgesi’ndeki göz alıcı bahçeleri geziyor.


Paul Hollywood’un Büyük Avrupa Gezisi


Kendisini yarı zamanlı yarışçı olarak tanımlayan ünlü şef Paul Hollywood 2017 yapımı Netflix belgeselinde otomobilleriyle ünlü Avrupa ülkelerini geziyor. Sırasıyla İtalya, Almanya ve Fransa’nın muhteşem manzarası eşliğinde hızlı bir yolculuğa hazırsanız kemerlerinizi bağlayıp kumandanızı alın deriz.

Footprints: The Path of Your Life


2015 yapımı bu ilham verici belgeselde Arizona’dan yola çıkan 10 adamın dünyaca ünlü Santiago Yolu’ndaki maceralarını izlemek mümkün. 800 km’lik bu nefes kesici rotayı 40 günde yürümeye çalışan kişiler bu unutulmaz deneyim boyunca güçlerini ve inançlarını sınıyor. Fransa’dan başlayıp İspanya’nın Santiago de Campostela şehrinde sona eren yolculukta muhteşem manzaralara tanık olacaksınız.

Somebody Feed Phil


2018 yapımı Somebody Feed Phil belgeselinde ünlü yapımcı Phil Rosenthal dünyanın dört bir yanına giderek o bölgenin gastronomi kültürünü tanıtıyor. Bangkok, Tel Aviv, Lizbon, New Orleans, Kopenhag, Dublin ve pek çok şehri görme şansınızın olduğu bu seriyi izlerken yanınıza atıştırmalık bir şeyler almanızı öneririz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL