MEKANLAR SEYAHAT

Seyahat severler için Kasım Rotası!

Seyahat severler için 7 maddeden oluşan Kasım rotası belirledik.  İşte sizler için belirlediğimiz o rotalar. 1 – Kıyıköy Karadeniz kıyısında yer alan şirin bir balıkçı kasabası Kıyıköy. Kırklareli Vize’de bulunan..

Seyahat severler için Kasım Rotası!

Seyahat severler için 7 maddeden oluşan Kasım rotası belirledik.  İşte sizler için belirlediğimiz o rotalar.

1 – Kıyıköy

Karadeniz kıyısında yer alan şirin bir balıkçı kasabası Kıyıköy. Kırklareli Vize’de bulunan Kıyıköy, İstanbul’a sadece 164 km uzaklıkta. Yani hafta sonu kaçamakları için birebir.

2– Yeşilyurt Köyü


Çanakkale’nin Küçükkuyu ilçesine 3 km mesafede, Edremit Körfezi’nin sonunda, İzmir – Çanakkale yolu üzerinde yer alan Yeşilyurt Köyü, Kazdağları’nın batı ucundaki en şirin köylerinden biri.

3 – Eski Foça


İzmir’in şirin balıkçı kasabası Foça, ismini denizde yaşayan foklardan alıyor. İzmir’e 64 km mesafede yer alan Foça, Eski ve Yeni Foça olarak ikiye ayrılmış durumda. Ancak kasım ayında apayrı bir güzelliğe bürünen ve doğallığını yitirmemiş olanı hiç şüphesiz Eski Foça.

4 – Kapadokya


Beyaz atlar ülkesi Kapadokya… Gökyüzünü süsleyen balonlar ve binlerce yıllık bir tarih… Sanki bir masal diyarındaymışsınız da, o masalın prens ve prensesi sizlermişsiniz gibi… Kapadokya’da sadece kasım değil, her ay bir başkadır aşk.

5 – Yuvacık


Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı olan Yuvacık, yeşillikler içine gizlenmiş tabiat harikası bir yer. Kalabalık şehirlerin bunaltıcı havasından eser yok Yuvacık’ta. Tam aksine, Yuvacık’ın o tertemiz havasını soludukça, ömrünüzde böylesine mışıl mışıl uyumadığınızın farkına varacaksınız.

6 – Bolu Gölcük


Hafta sonu kaçamağı dendi mi, akla gelen ilk yerlerden biri de Bolu Gölcük demeyi çok isterdik ama öyle değil. Tamam, dört mevsim boyunca özellikle hafta sonları etraf romantik çiftlerle dolu fakat Abant’ın gölgesinde kalmış biraz. Halbuki Bolu Dağı ile yemyeşil bir ormanla iç içe geçmiş bir yer Bolu Gölcük. Öyle büyüleyici bir güzelliği var ki Gölcük’ün, tarifi mümkün değil. Abant’a göre biraz daha küçük. Hatta o kadar küçük ki, her taraftan gölün tamamı görülebiliyor.

7 – Azdavay


İçinde Karadeniz olmayan bir sonbahar rotası olur mu, olmaz tabi. Sonbahar dedik, kasım dedik, aşk dedik… Sonra birden gözümüzün önünde birbirinden ilginç mağaraları, görkemli kanyonları, yemyeşil ormanları ve otantik köyleri ile Azdavay beliriverdi. Kastamonu’nun en güzel ilçelerinden biri olan Azdavay, doğa tutkunu çiftler için biçilmiş kaftan.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL