SEYAHAT

Seyahat için 4 konuda mazerete sahip kimseler engellenmeyecek!

Salgınla mücadele kapsamında duyurulan 7 maddelik tedbir planındaki, şehirlerarası yolculuk kısıtlamasının detayları belli oldu. Yolculuklar Seyahat İzin Kurulu’nun iznine tabii olacak. Kurul; tedavisi için şehir dışına sevk edilenler, birinci derecede..

Seyahat için 4 konuda mazerete sahip kimseler engellenmeyecek!

Salgınla mücadele kapsamında duyurulan 7 maddelik tedbir planındaki, şehirlerarası yolculuk kısıtlamasının detayları belli oldu. Yolculuklar Seyahat İzin Kurulu’nun iznine tabii olacak. Kurul; tedavisi için şehir dışına sevk edilenler, birinci derecede yakınları vefat edenler, ağır hastalığı olanlar ve kalacak yeri olmayanlara müsaade edecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin açıkladığı tedbirlerin detaylarının yer aldığı genelge, 81 il valiliğine gönderildi.

Genelgede, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğinin artırılarak virüsün yayılmasının engellenmesi ile toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak için şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan otobüs seferleriyle ilgili ek tedbirlerin alınması zaruriyetinin oluştuğu belirtildi. Tüm vatandaşların bulundukları şehirde kalmaları esas olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL