SEYAHAT

Seyahat edebileceğiniz en muhteşem yerler!

Budapeşte, Macaristan Klasik Avrupa mimarisinin en belirgin izlerinin bulunduğu Budapeşte, tıpkı Atina gibi bir Avrupa şehrine göre gayet uygun fiyatlarıyla turistlerin gözdesi haline gelmiş durumda. Hafta sonunda bile gidebileceğiniz bu..

Seyahat edebileceğiniz en muhteşem yerler!

Budapeşte, Macaristan

Klasik Avrupa mimarisinin en belirgin izlerinin bulunduğu Budapeşte, tıpkı Atina gibi bir Avrupa şehrine göre gayet uygun fiyatlarıyla turistlerin gözdesi haline gelmiş durumda. Hafta sonunda bile gidebileceğiniz bu şehre yolculuk ise yalnızca 1,5 saat sürüyor ve 2 günde tüm şehri gezebilirsiniz.

Monterey, Kaliforniya

ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı bir kent olan Monterey, Pasifik Okyanusu’nun kıyısında, yemyeşil doğasıyla adeta bir rehabilitasyon merkezi gibi. Her kesimden kişinin ilgisini çekecek bir yapıya sahip olan Monterey; okyanus manzaralı oteller, golf sahaları, şarap imalathaneleri ve rüzgar sörfü imkanını bir arada sunuyor.

Sicilya, İtalya

Akdeniz’de İtalya’ya bağlı bir ada olan Sicilya, tarih boyunca Yunan, Roma, Arap ve Aragon medeniyetleri tarafından farklı dönemlerde yönetildi. Hal böyle olunca şehir hem tarihi dokusuyla hem de Akdeniz havasıyla tam bir turistik merkez haline geldi denebilir.

Salzburg, Avusturya

Karla kaplı dağlar, Noel pazarları ve barok mimari yapısıyla birlikte Salzburg, kış tatili için ziyaret edebileceğiniz en muhteşem şehirler arasındaki yerini alıyor. Ayrıca şehrin en önemli özelliği de dünyanın en önemli müzik sanatçılarından olan Wolfgang Amadeus Mozart’ın 18. Yılda bu şehirde doğmuş olmasıdır.

Semerkand, Özbekistan

Orta Asya’da Özbekistan’a bağlı bir şehir olan Semerkand, İpek Yolu üzerinde konumlanmasından dolayı tarihin en önemli şehirlerinden biridir. M.Ö 14. yüzyılda Persler ile tarihi başlayan ve şehirdeki her yapısıyla ihtişamı iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu şehir, aynı zamanda İbn-i Sina ve Biruni gibi birçok tarihi ismi de yetiştirmiştir.

Kapadokya

Dünyada yalnızca birkaç bölgede görülen peri bacalarına ev sahipliği yapan Kapadokya, 1985 yılından beri UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alıyor. Doğası, tarihi, efsaneleri ve manzarasıyla başlı başına bir turizm merkezi olan Kapadokya, kelimelerle anlatılamayacak bir güzelliğe sahip. Üstelik gitmek için vize ya da pasaport gibi şeylerle uğraşmanıza gerek olmaması, Kapadokya’yı bu listedeki en önemli şehirlerden biri haline getiriyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL