SİNEMA

Sevenlerin bir türlü kavuşamadığı aşk filmleri!

“Aşk engel tanımaz” cümlesi aslında pek de gerçeği yansıtmıyor. İşte Sevenlerin bir türlü kavuşamadığı aşk filmleri… Casablanca / 8.5 Casablanca yönetmenliğini Michael Curtiz’in üstlendiği bir film. Hollywood klasikleri arasında yer..

Sevenlerin bir türlü kavuşamadığı aşk filmleri!

“Aşk engel tanımaz” cümlesi aslında pek de gerçeği yansıtmıyor. İşte Sevenlerin bir türlü kavuşamadığı aşk filmleri…

Casablanca / 8.5

Casablanca yönetmenliğini Michael Curtiz’in üstlendiği bir film. Hollywood klasikleri arasında yer alan Casablanca, 1942 yılında gösterime girdi. Filmde Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman rol alıyor. Filmin konusuna gelince; İkinci Dünya Savaşı sırasında Fas’ın Casablanca kentinde bir sürü mültecinin yaşadığı bir dönemde Rick Blaine isimli ana karakter, şehrin en popüler barını işletiyor. Bir gün ise eski aşkı Ilsa, direniş lideri kocası Victor Laszlo ile birlikte bara geliyor. Ilsa ve Victor şehirden kaçmak isterken Rick onlara bu konuda yardım edebilecek tek kişi. Ancak eski aşıkların yeniden bir araya gelmesi işlerin karmaşık bir hal almasına neden oluyor.

Gone With The Wind / 8.1

Gone with the Wind da sinema klasikleri arasında yer alıyor. Margaret Mitchell’ın Pulitzer Ödüllü aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan film 1939 yılında çekildi. Filmin yönetmenliğini Victor Fleming üstleniyor, başrollerde ise Vivien Leigh, Clark Gable ve Leslie Howard oynuyor. Filmin konusu ise şöyle; Amerikan Sivil Savaşı’nın arifesinde, Georgia eyaletinin kırsalında yaşayan Scarlett isimli güzeller güzeli genç bir kadın Ashley Wilkes isimli bir adama aşık olur. Ancak önlerinde aşılamayacak bir engel vardır. İkilinin hikayesi zamanla farklı bir yere evrilir.

La La Land / 8.0

2016 yapımı bu romantik müzikal film Damien Chazelle tarafından yazıldı ve yönetildi. Filmin başrollerinde Ryan Gosling ve Emma Stone yer alıyor. La La Land’de bir şekilde yolları kesişen iki kişinin hikayesi anlatılıyor. Baş karakterler olan Sebastain ve Mia hayatlarına yön vermeye çalışıyorlar. Her ikisi de sanat tutkunu olan Sebastian ve Mia, hayatlarına birlikte yön vermeye çalışsalar da işler ikisi için de farklı ilerliyor. La La Land filmi de sevenlerin kavuşamadığı filmler arasında.

The Maltese Falcon / 8.0

Sevenlerin kavuşamadığı filmlerden biri de 1941 yapımı olan bu klasik film. Dashiell Hammett’ın aynı adlı romanından uyarlanan film, John Huston tarafından yönetildi. Romanın üçüncü kez sinemaya uyarlanışı olan The Maltese Falcon, bir dedektiflik bürosu çalışanlarının içine düştüğü aksiyonlu durumu konu alıyor. Dedektiflerden kayıp bir kızı bulmaları isteniyor. Ancak kayıp kızı ararken dedektiflerle kayıp kadının arasında işler çok daha farklı bir boyuta gidiyor.

Annie Hall / 8.0

1977 yılında çekilen bu film ünlü yönetmen Woody Allen’ın en sevilen filmlerinden biri. Romantik komedi türündeki bu film, komedyen Alvy Singer’ın ünlü şarkıcı Annie Hall ile olan ilişkisini konu ediniyor. İkilinin tutkuyla başlayan ilişkisi daha sonra beklenmedik olaylar yüzünden farklı şekillerde gelişiyor.

Roman Holiday / 8.0

Oscar ödüllü Roman Holiday, William Wyler’ın yönettiği romantik komedi türünde bir film. Başrolünde Audrey Hepburn ve Gregory Peck oynuyor. Filmde, bir modern zaman prensesinin kraliyet dayatmalarına karşı gelerek tek başına Roma’yı keşfe çıkması ve ardından gelişen hikaye anlatılıyor. Prenses, Roma’da gazeteci kimliğini saklayarak ilginç hikayeler peşinde koşan bir Amerikalıyla tanışıyor. İkili birbirlerine aşık oluyor ancak pek çok engelle karşılaşıyorlar.

Call Me By Your Name / 7.9

Luca Guadagnino’nun yönettiği Call Me By Your Name, André Aciman’ın 2007 yılında çıkan aynı adlı romanından uyarlandı. Oscar ödüllü film 1983 yılında İtalya’da geçiyor. Film, 17 yaşındaki Elio Perlman’ın aşkı keşfetmesi ve bir yaz, hayatının aşkını bulmasını konu ediniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL