Aktüel

Serenay Sarıkaya hakkında şaşırtıcı bilgiler!

Güzelliğiyle, oyunculuğuyla ve sesiyle büyük bir hayran kitlesi kazanan Serenay Sarıkaya 1 Temmuz 1991 doğumludur. Serenay Sarıkaya, henüz 15 yaşındayken bir güzellik yarışmasında ödül aldı. Aynı yıl içerisinde “Plajda” adlı..

Serenay Sarıkaya hakkında şaşırtıcı bilgiler!

Güzelliğiyle, oyunculuğuyla ve sesiyle büyük bir hayran kitlesi kazanan Serenay Sarıkaya 1 Temmuz 1991 doğumludur.

Serenay Sarıkaya, henüz 15 yaşındayken bir güzellik yarışmasında ödül aldı. Aynı yıl içerisinde “Plajda” adlı sinema filminde yer alarak kariyerinin temellerini atmaya başladı. Daha sonra Şaşkın(2006) filminde oynayarak oyunculuk deneyimini arttırdı. Ardından 2008 de Peri Masalı adlı dizide yer aldı. En büyük patlamayı ise Medcezir(2013-2015) dizisinde başrol oynayarak yaşadı.

Serenay Sarıkaya’nın kilosu 55, boyu ise 1.75’tir. Serenay Sarıkaya’nın en sevdiği arkadaşı Hazar Ergüçlü’dür. Serenay Sarıkaya, Ankara’da doğduktan sonra ailesiyle kısa bir süre sonra Antalya’ya yerleşti. Sarıkaya, çocukluğunu Antalya’da geçirdi. Serenay Sarıkaya, lise zamanlarında voleybol, basketbol ve tenis oynamış, haftanın 3 günü spora gitmiştir.

Serenay Sarıkaya, verdiği bir röportajda kendisini en çok rahatlatan şeyin yazmak olduğunu söylemiştir. Serenay Sarıkaya’nın şu ana kadar 19 ödülü bulunmaktadır. En iyi kadın oyuncu Altın Kelebek ödülünü üst üste iki sene almıştır. Serenay Sarıkaya, Medcezir dizisinde seslendirdiği şarkılar ile bir çok hayran kitlesi kazanmıştır. Serenay Sarıkaya, bir röportajda “Yaşadığım güzel veya kötü olaylardan ders çıkarırım. Gece yatarken o gün başıma güzel bir şey gelmişse şükrederim.” demiştir.

Serenay Sarıkaya’nın en sevdiği yönetmen Woody Allen’dir. Onun yönettiği bir filmde oynamak ise hayalidir. Serenay Sarıkaya’nın en büyük tutkusu oyunculuk, daha sonra müzik ve dans etmektir. Serenay Sarıkaya’nın saçları hakkında bilinen yanlışlardan birisi de saçlarının boyalı olduğudur.
Serenay Sarıkaya, henüz 6 yaşındayken annesi ile babası ayrılmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL