DİZİ

Sense8 dizisi hakkında ilginç bilgiler!

The Matrix’in yaratıcıları Wachowski Kardeşler’in imzasını taşıyan Sense8, hem oyuncu kadrosu hem karakterleri hem de sıradışı konusu ile son zamanların en ilgi odağı dizisi oldu. İşte Sense8 hakkında bilinmesi gereken..

Sense8 dizisi hakkında ilginç bilgiler!

The Matrix’in yaratıcıları Wachowski Kardeşler’in imzasını taşıyan Sense8, hem oyuncu kadrosu hem karakterleri hem de sıradışı konusu ile son zamanların en ilgi odağı dizisi oldu.

İşte Sense8 hakkında bilinmesi gereken her şey!

Sense8 dizisini diğerlerinden daha iyi yapan en önemli özelliklerinden birisi öncelikle The Matrix’in yaratıcıları Wachowski Kardeşler’in imzasını taşıyor olmasıdır. Lilly ve Lana Wachowski, proje tasarımına ve yönetmenliğinin önemli bir kısmına imza attıkları bu projeyi kabul etme sebeplerini, “dizi mefhumunu kökünden değiştiren, devrimci bir iş yapma sevdası” olarak açıklamışlardı.

Birbirine bilinç akışıyla bağlı olan 8 kişinin hikayesini işleyen bu diziyi özel yapan detay ise kesinlikle karakterlerde saklı. Trans blogger ve akstivist bir hacker olan Nomi, Chicagolu bir polis memuru olan Will, eşcinsel bir dizi yıldızı Lito, bir süper yıldız olan Riley, Koreli başarılı iş kadını Sun, Hindu eczacı Kala, Alman kasa hırsızı Wolfgang ve Nairobili otobüs şoförü Capheus bu sekiz kişiyi oluşturuyor. Bu sekiz kişiyi ilk bölümden itibaren birleştiren karakterse Daryl Hannah’ın canlandırdığı Angel. Karakterler ve onların ilginç hayat hikayeleri dizi başladığı an sizi içine almayı başarıyor.

Sense8, LGBTİ dostu bir dizi olmasıyla da büyük bir kitlenin beğenisini ve saygısını kazandı. Azınlık haklarını gözeten, ayrılcılığı reddeden yapısıyla birçok insanı da tam kalbinden vurmayı başardı.

Dizide her cinsel kimliğin yer bulması, seks sahnelerinin cesareti de genel manada bu diziye bir karakter katıyor. Bir çok konuya hassasiyetle yaklaşan Sense8, adından söz ettirmeyi sonuna kadar hakediyor.

Dizide yer alan şehir ve kültürlerin de hikayelerdeki kişiler kadar önemli birer karakter olduğunu söylemeliyiz. Dizinin şu ana dek kesinleşmiş çekim mekanları arasında Chicago, Mumbai, Mexico City, Seoul ve Reykjavik mevcut.

Sense8 bilim kurgunun yanı sıra psikolojik yaklaşımı ve dolambaçlı yapısıyla yavaş ilerleyen bir yapım. Andrews ve Hannah bu iş için imza atarken Wachowski kardeşlere güvendiklerini dile getiriyor.

Andrews ve Hannah bölümlerin hepsini ekiple birlikte arka arkaya izlemeyi tercih etmiş. Bu tecrübe her ne kadar güzel olsa da, ikili izleyicilere diziyi yavaş yavaş seyretmeyi öneriyor. Bir anda tüm bölümleri sindirmeye çalışmanın baş ağrılarına neden olabileceğini düşünüyorlar. Kısacası Sense8 şimdiye dek yavaş izlenmesi önerilen tek Netflix dizisi olabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL