SİNEMA

Seks bağımlılarına özel filmler!

Erotik sahneleri ile seks bağımlılığını konu alan filmler… Tıkanma – Choke (2008) – IMDb: 6.4 Seks bağımlılığı filmleri listemize Tıkanma (Choke) ile başlayalım. Victor Mancini (Sam Rockwell), alzheimer hastası annesinin..

Seks bağımlılarına özel filmler!

Erotik sahneleri ile seks bağımlılığını konu alan filmler…

Tıkanma – Choke (2008) – IMDb: 6.4

Seks bağımlılığı filmleri listemize Tıkanma (Choke) ile başlayalım. Victor Mancini (Sam Rockwell), alzheimer hastası annesinin hastane giderlerini ödeyebilmek için çeşitli işlerde çalışan bir seks bağımlısıdır. Ayrıca sahtekarlık yaparak para kazanmaktadır. Lüks restoranlarda boğazında yemek kalmış numarası yapan Victor Mancini, kendini kurtaran kişilere minnettar olduğunu söyleyerek yakalarına yapışır. Böylece onları maddi açıdan sömürmeye çalışır.

New York’a Hoşgeldiniz – Welcome to New York (2014) – IMDb: 5.4

Seks bağımlılığı filmleri listemizin ikinci sırasında çarpıcı sahneleriyle dikkat çeken New York’a Hoşgeldiniz (Welcome to New York) bulunuyor. Her şeye sahip olan Bay Devereaux (Gérard Depardieu), çok zengin bir insandır. Her gün milyon dolarlarla oynamaktadır ve binlerce insanın kaderini avucunun içinde tutmaktadır. Fakat daha kendine bile hakim olamamaktadır. Bir türlü dizginleyemediği cinsel arzuları başına iş açacak ve uluslararası bir skandalın başrolü olacaktır.

Utanç – Shame (2011) – IMDb: 7.2

New York’ta yaşayan Brandon Sullivan (Michael Fassbender), kelimenin tam anlamıyla bir seks bağımlısı olan 30’lu yaşlarında bir adamdır. Brandon’ın ev, iş ve barlardan ibaret olan hayatı, porno filmler ve fahişeler arasında geçip gitmektedir. Ancak kız kardeşi Sissy’nin (Carey Mulligan) gelip birkaç gün kalmasıyla her şey tepetaklak olacaktır.
Seks bağımlılığı filmleri listemizde yer alan Utanç (Shame), senaryosu ve erotik sahneleri ile birçok eleştirinin odağı oldu.

Bir Kadının Seks Günlüğü – Diary of a Nymphomaniac (2008) – IMDb: 5.7

İyi bir eğitim almış olan Valeria (Belén Fabra), seksi ve tutkulu bir kadın olmasının yanı sıra nemfomanyaktır. Cinsel açıdan doyumsuz olan seks bağımlısı Valeria, sürekli farklı kişilerle seks yapmaktadır. Seks onun için bir yaşam tarzı haline gelmiştir ve tüm itiraflarını günlüğünde saklamaktadır. Seks bağımlılığı filmleri listemizde özel bir yeri olan Bir Kadının Seks Günlüğü (Diary of a Nymphomaniac), Valérie Tasso’nun kendi hayatından esinlenerek yazdığı romanından sinemaya uyarlanmıştır.

İtiraf: Bölüm 1 – Nymphomaniac: Vol. I (2013) – IMDb: 6.9

Orta yaşlardaki Seligman (Stellan Skarsgård), nemfomanyak olan Joe’yu (Charlotte Gainsbourg) sokakta dövülmüş bir halde bulur ve onu evine götürür. Joe kendine geldikten bir süre sonra seks üzerine kurulu olan hikayesini anlatır. Serinin ilk filmi olan İtiraf: Bölüm 1 (Nymphomaniac: Vol. I), seks bağımlılığı filmleri listemizdeki en cesur sahnelerin bulunduğu birkaç yapımdan biri olarak göze çarpıyor.

İtiraf: Bölüm 2 – Nymphomaniac: Vol. II (2013) – IMDb: 6.7

Seks bağımlılığı filmleri listemizde yer alan serinin ikinci filminde, Nemfomanyak bir kadın olan Joe’nun hayat hikayesi kaldığı yerden devam ediyor.

Temel İçgüdü – Basic Instinct (1992) – IMDb: 7

Seks bağımlılığı filmleri listemize Temel İçgüdü serisinin ilk filmi ile devam ediyoruz. Cinayet bürosu dedektifi Nick Curran (Michael Douglas), bir cinayet dosyasına baktığı sırada şüpheli olan çekici kadın Catherine Trammel (Sharon Stone) ile yakınlaşır. Yazar olan Catherine, konu cinsellik olunca oldukça rahat bir kadındır. Yazmış olduğu son kitapta ise şüphelisi olduğu davanın bir benzerini anlatmıştır. Nick, Catherine’in cazibesine karşı koyamaz ve ateşli bir ilişki başlar.

Thanks for Sharing (2012) – IMDb: 6.4

Film, seks bağımlılığı ile savaşan 3 farklı karakterin hikayesine odaklanıyor. Seks bağımlılığı sorunu yaşayan üç karakterimiz, 12 adımda arzularını kontrol edebilecekleri bir tedaviye başlarlar. Başarıya giden yol ise birbirlerine içten ve doğal davranmalarından geçmektedir. Son yıllarda seks bağımlılığına karşı iyi bir mücadele veren Adam (Mark Ruffalo) da bu tedavi grubunda yer alan kişilerden biridir. Bir gün kanseri yenmiş olan Phoebe (Gwyneth Paltrow) isimli kadınla tanışınca yeni bir ilişki için hazır olduğunu anlar.

I Am a Sex Addict (2005) – IMDb: 6

Eski bir seks bağımlısı olan Caveh Zahedi, kendini toparlamaya çalışmaktadır. Ancak hayat kadınlarına karşı çok büyük bir zaafı vardır. Bu konuda kendini düzeltmek için bir şeyler yapmak zorundadır. Seks bağımlılığı filmleri listemizde yer alan I Am a Sex Addict, Caveh Zahedi’nin otobiyografik komedi filmidir.

Q – Desire (2011) – IMDb: 5.5

Seks bağımlılığı filmleri listemizde erotik sahneleriyle dikkat çeken Q (Desire), Fransız yönetmen Laurent Bouhnik tarafından yönetilmiştir. Filmde, 20 yaşındaki genç ve güzel Cecile’in (Déborah Révy) babasının ölümünden sonra yaşadığı acıyı cinsellikle bastırması konu alınıyor.

Kirli Utanç – A Dirty Shame (2004) – IMDb: 5.1

Seks bağımlılığı filmleri listemizdeki hicivsel erotik komedi filmi Kirli Utanç (A Dirty Shame), cinsel açıdan bastırılmış olan orta yaşlı Sylvia Stickles (Tracey Ullman) ve kızı Caprice’in (Selma Blair) hikayesini anlatıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL