MEKANLAR SEYAHAT

Şehirden Kaçış Rotaları!

1 – Çamlıhemşin Sonbaharın keyfini yaşamak biraz da kış gelmeden şöyle içinize derin bir temiz hava çekmek istemez misiniz? Rize- Çamlıhemşin hiç şüphesiz doğa ile buluşmak için en ideal destinasyonlardan…

Şehirden Kaçış Rotaları!

1 – Çamlıhemşin

Sonbaharın keyfini yaşamak biraz da kış gelmeden şöyle içinize derin bir temiz hava çekmek istemez misiniz? Rize- Çamlıhemşin hiç şüphesiz doğa ile buluşmak için en ideal destinasyonlardan. İlçenin yöresel lezzetlerine, sıcacık insanlarına bir de birbirinden eşsiz manzaralarıyla yaylaları eklenince seyahatin huzur dolu olması kaçınılmaz oluyor.

2 – Birgi

İzmir-Ödemiş’in şirin köylerinden biri olan Birgi, bize göre sonbaharın huzurunu hissedebileceğiniz yerlerden biri. Bu aylarda daha bir sakin olan Birgi’nin taş sokakları, özellikle de çiftleri romantik bir yolculuğa çıkarıyor. Sokaklarında el emeği ürünlerin ve doğal otların eksik olmadığı köyün hiç şüphesiz kendine has bir havası var.

3 – Kaş

Yaz tatillerinin favorisi, Antalya’nın rüya beldelerinden biri olan Kaş, şüphesiz en sakin dönemlerini yaşıyor ekim ayında. Taş sokaklarında huzurlu bir sessizliğin hakim olduğu sonbahar, aynı zamanda dalış yapmak için de oldukça ideal. Antik kentler, Patara, Kalkan ve tabi ki o meşhur plajları derken beldede keşfedilecek çok yer, görülecek çok güzellik var.

4 – Bolu Karacasu

Bağlı olduğu Bolu merkezine 8 km uzaklıkta yer alan Karacasu, sonbahar ve kış aylarının favorilerinden biri olmaya aday. Çitler kadar, arkadaş gruplarının ve çocuklu ailelerin de gönül rahatlığıyla tatil yapacağı Karacasu, kaplıcalarıyla şifa dağıtıyor.

5– Çeşme

İzmir’in en gözde tatil rotalarından biri olan Çeşme, sonbahar gelince hem sakinlik arayan hem de termal otellerinde tüm stresinden uzaklaşmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Üstelik beldede ekim ayında deniz suyu sıcaklıklarının 20 ve 22 derece dolaylarında seyrediyor olması sebebiyle hala denize girmek de mümkün olabiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL