SEYAHAT

San Francisco’nun Tarihi!

Pasifik’in en büyük doğal limanlarından birinin girişinde, tepelerin üzerinde oldukça güzel bir konumda bulunan San Francisco, ABD tarihi üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Aslen bir İspanyol ve daha sonra..

San Francisco’nun Tarihi!

Pasifik’in en büyük doğal limanlarından birinin girişinde, tepelerin üzerinde oldukça güzel bir konumda bulunan San Francisco, ABD tarihi üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Aslen bir İspanyol ve daha sonra Meksika misyonu olan şehir, 1846’da Amerika Birleşik Devletleri ve 1848’de büyük bir maden arayıcı ordu tarafından fethedilmiştir.
Altına hücum dönemi San Francisco’nun kozmopolit bir yapıya sahip bir metropol olmasını sağlamıştır. 1906’da meydana gelen deprem ise San Francisco tarihi açısından kara bir dönem olarak tarihe geçmiştir.

Bu depremde şehir neredeyse tamamen yok olmuş, sadece birkaç bina ayakta kalmayı başarabilmiştir. Hızla toparlanan şehir, yeniden inşa edilmiş ve 20. yüzyılın askeri, ekonomik ve kültürel açıdan en zengin şehirlerinden biri olmuştur.
San Francisco’nun en ünlüleri; Alcatraz, Golden Gate Köprüsü ve Fisherman’s Wharf gibi noktalar San Francisco’nun en ünlü tarihi yerleri arasında sayılabilir.

San Francisco gezi tavsiyesi; San Francisco’ya gelmişken tarihi bir otelde lezzetli bir ikinci çayı içmelisiniz. Bunun için The Fairmont San Francisco, The Ritz-Carlton, şehrin en büyük otellerinden biri olan Palace Hotel tercih edebileceğiniz başlıca seçenekler arasında bulunuyor.

San Francisco gezinizi daha kolay ve ucuz bir şekilde gerçekleştirmek isterseniz bazı turlara dahil olmanız mantıklı olabilir. Böylece şehrin en ikonik noktalarını zamandan tasarruf ederek görme fırsatına sahip olabilirsiniz. Şehirde birçok dik yokuş ve tırmanma gerektiren yollar olması nedeniyle özellikle de yürüme konusunda sıkıntı yaşayanlar için San Francisco turları iyi bir seçim olabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL