MEKANLAR SEYAHAT

Salgın sonrası misafir talebini arttırmanın yolları!

Yaklaşık 3 aydır yoğun bir şekilde pandemi sürecinin olumsuz etkilerini hep birlikte gözlemliyoruz. Neyse ki haziran ayı itibariyle normalleşme sürecine girdik. Gelişmeler ise umut verici. Tabi bu hem misafirlerin hem..

Salgın sonrası misafir talebini arttırmanın yolları!

Yaklaşık 3 aydır yoğun bir şekilde pandemi sürecinin olumsuz etkilerini hep birlikte gözlemliyoruz. Neyse ki haziran ayı itibariyle normalleşme sürecine girdik. Gelişmeler ise umut verici. Tabi bu hem misafirlerin hem de turizm sektörüne hizmet verenlerin alması gereken pek çok sorumluluğu da beraberinde getirdi diyebiliriz. Özellikle misafir taleplerinizi nasıl arttıracağınıza yönelik tavsiyelerimizi gelin, birlikte inceleyelim.

Daha Görünür Olun

Sadece bu süreçte değil, her zaman görünür olmanın avantajlarını yaşarsınız. Ancak bu süreçte kendinizi ne kadar görünür hale getirirseniz, misafir taleplerinizde o kadar artış gözlemleyebilirsiniz.

Misafir Kitlenizi Doğru Tanımlayın

Elbette ki bir otelci olarak bu konuda net bir fikre sahip olmayabilirsiniz. Ancak pandemi sonrası değişen tatilci eğilimleri size bu konuda fikir verebilir. Bununla birlikte şehir otelleri ile tatil otellerinin dinamiklerinin farklı olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Bir şehir oteliyseniz ve doluluk sağlamakta zorlanıyorsanız, bunun sebebi belki de eskisi gibi toplantı ve organizasyon gerçekleştiremediğinizden olabilir.

Gerekirse Yaklaşımınızı Değiştirin

Kriz ve kriz sonrası dönemler her sektör özelinde hassas dönemlerdir. Dolayısıyla ne olursa olsun yaklaşımınızı gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Böyle hassas dönemlerde ise tavsiye edilen yaklaşım şekli aslında biraz empatiden geçiyor. Empatiden sonra ise dijitalleşme, yani dijital yaklaşım geliyor. Akıllı odaları, çevre dostu yaklaşımları buna örnek gösterebiliriz.

Hizmetlerinizi Genişletin

Şu an otelinizin bazı alanlarını kullanıma kapatmak ya da kısıtlamak zorunda kaldığınızı biliyoruz. Ancak gelin, farklı bir pencereden bakalım. Bir otelci olarak böyle bir durumda hizmetlerinizi genişletmek, bu kısıtlayıcı günlerde kulağa zor geliyor olabilir. Ancak daha önce hiç vermediğiniz ama verebileceğiniz hizmetler olabilir.

Esnek Rezervasyon Olanağı Tanıyın

Dünyanın dört bir yanında tüm oteller seyahat politikalarını yeniden gözden geçiriyorlar. Eğer siz de otelinize olan talepleri arttırmayı amaçlıyorsanız, iptal ve değişiklik politikalarınızdan feragat etmeniz gerekiyor. Elbette ki bu tarz değişikliklerin hacmi sizi yoracak düzeye gelirse yeniden gözden geçirmenizde bir sakınca yok.

Doğru Bir Fiyat Politikası Uygulayın

Bu şu anlama gelmiyor: %100 kapasiteyle çalışamıyorum, fiyatlarımı arttırmalıyım ya da bu sezon daha çok misafir çekmeliyim, fiyatlarımı indirmeliyim. Talebi arttırmak ve maksimum doluluk sağlamak için bu taktiklerden birini uygulamak istemeniz son derece doğal.

Hijyen ve Sosyal Mesafe Kurallarınızı Genişletin

Mesela yatırım yapmanız gereken alanların başında bu geliyor diyebiliriz. Şu an tüm dünyanın gündemi Covid-19, haliyle bizim de. Değişen tatilci eğilimleri ise bu alanda kendini gösteriyor.

Aldığınız Önlemleri Ön Plana Çıkarın

Bu önlemleri almış olmanın yanı sıra, aldığınız önlemleri ön plana çıkarmanız da oldukça önemli. Misafirleriniz bunları görmek isteyecektir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL