SİNEMA

Romantik komedi film önerisi!

Koronavirüs salgınından dolayı evlerimize kapandığımız şu günlerde dizi ve sinema imdadımıza yetişiyor. İşte sizleri mutlu edecek konularıyla bağışıklığınıza yardımcı olacak ve duygularınızı harekete geçirecek romantik komedi film önerisi. Sevginin bağladıkları..

Romantik komedi film önerisi!

Koronavirüs salgınından dolayı evlerimize kapandığımız şu günlerde dizi ve sinema imdadımıza yetişiyor. İşte sizleri mutlu edecek konularıyla bağışıklığınıza yardımcı olacak ve duygularınızı harekete geçirecek romantik komedi film önerisi.

Sevginin bağladıkları (Sleepless in Seattle) (1993)


Karısı Maggie öldükten sonra Sam Baldwin ve oğlu Jonah, Seattle’a taşındıktan sonra, Sam’in ilginç bir şekilde hayatının aşkını bulmasını konu alan romantik komedi türündeki 1993 yapımı film, gösterime girdiği yıl eleştirmenlerin ve seyircilerin kalbini fethetmesinin yanı sıra özgün senaryo ve şarkı dallarında Oscar’a aday olmayı başarmıştı.

En iyi arkadaşım evleniyor (My Best Friend’s Wedding) (1997)


27 yaşındaki New Yorklu restoran eleştirmeni Julianne Potter (Julia Roberts),eski arkadaşı Michael O’Neal’den (Dermot Mulroney) bir telefon alır. Michael ona varlıklı bir ailenin kızı olan, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Kimmy Wallace (Cameron Diaz) ile evleneceğini haber verir. Julianne ve Michael yıllar önce, 28 yaşına kadar evlenecek kimse bulamazlarsa eğer, birbirleriyle evleneceklerine dair söz vermişlerdir. Michael’ın 28 yaşına 3 hafta kala çok genç biriyle evlenecek olması, Julianne’i hayal kırıklığına uğratır. Michael’ın yanlış bir karar aldığını düşünerek düğünü sabote etmeye karar verir. Kimmy’nin kendisine çok iyi davranması kararını değiştirmez. Michael ile Kimmy’nin arasını bozmanın zor olduğunu anlayınca bu kez gay arkadaşı George’u (Rupert Everett) yardıma çağırır… ABD’de 10 hafta boyunca en çok iş yapan filmler listesinde ilk 10’da kalmayı başarmıştı.

Senden nefret etmemin 10 sebebi (1999) (10 Things I Hate About You)


Keyifli bir gençlik filmi olan 1999 yapımı filmde, başlangıçta birbirlerinden nefret eden ancak nefretleri daha sonra aşka dönüşen iki gencin aşk hikayesi anlatılıyor. William Shakespeare’in ‘Hırçın Kız’ adlı komedisinden yapılan serbest bir uyarlama… Senaryo yazarları Karen McCullah ve Kirsten Smith, olayları ABD’de bir liseye taşıyorlar. Cameron (Joseph Gordon-Levitt),hoşlandığı Bianca ile çıkmak ister. Ama kızın babasının koyduğu kurala göre Bianca’nın (Larisa Oleynik) bir erkekle çıkabilmesi için önce ablası Kat’in (Julia Stiles) bir erkekle çıkması gerekmektedir. Cameron da bunun üzerine okulun çapkın çocuklarından Patrick’ten (Heath Ledger) Kat’i baştan çıkarmasını ister. Ama Kat kimseye kolay lokma olacak bir kız değildir.

50 İlk Öpücük (50 First Dates)


Farklı konusuyla izlenmeye değer olan bu film 2004 yılına damga vurdu. ‘Birlikte geçirdiğiniz her günün sonunda sizi unutan ve sabah gördüğünde sizi hiç hatırlamayan biriyle birlikte olmayı sürdürebilir misiniz?’ sorusunu da unutmamak gerek. Aslında Henry’nin (Adam Sandler) bu sorulara yanıt aradığı söylenemez. Bu sorular sadece bizim zihnimizde şekilleniyor. Henry, nörolojik sorunları nedeniyle kendisini her gece unutan Lucy’ye (Drew Barrymore) öylesine âşık ki, soru soracak vakti yok… ’50 İlk Öpücük’, eleştirmenler çok sevmese de seyircilerin ilgisini çeken bir film olmayı başarmıştı. Romantik komedi türünün 2000’li yıllarda ilk akla gelen filmlerinden biri.

Aşkın (500) günü (500 Days of Summer)


Genç yönetmen Marc Webb, bu ilk uzun filminde, Scott Neustadter ile Michael H. Weber’in mükemmel ve yenilikçi senaryosundan 2000’li yılların belki de en iyi romantik komedilerinden birini çıkarmayı başarıyor. Öykü, bir kadına deli gibi aşık olan adamın hafızasında geçiyor. 500 gün süren bir aşkın içinde ileri geri giderek dolaşıyor; ilişkinin iyi ve kötü günlerini görüyor, yaşanan ilk heyecanlara, irili ufaklı krizlere şahit oluyoruz. Bir değil en az birkaç kez seyredilerek tadına varılacak filmlerden. Başrollerde Zooey Deschanel ve Joseph Gordon-Levitt oynuyor.

Bir erkek 10 günde nasıl kaybedilir (How to Lose a Guy in 10 Days)


Benjamin, bütün hayatını kadınlar üzerine kuran ve sadece onlarla yaşayan bir çapkındır. Ancak o kadar çapkındır ki, bütün ilişkileri yalnızca birkaç gün devam edebilmektedir. Bir gün patronuyla bir iddiaya girer ve yeni ilişkisinin on günden daha uzun sürebileceğini savunur. Barry, her ne kadar kendisi için çok zor olacaksa da, bu iddiayı bir şekilde kazanmaya kararlıdır. İddia ve macera başlar. Bu ikilinin birbirlerini baştan çıkarma oyunları, eğlenceli sahnelere vesile olur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL