SİNEMA

Oyunlardan Uyarlanmış 7 Film!

Bazen bir oyun, bizlere bir filmden çok daha fazla dokunabilir. Ancak bir oyun, filme dönüştürüldüğünde çoğu zaman aynı etkiyi vermez. Peki oyunlardan uyarlanmış en iyi filmler hangileri? Warcraft Vikings’ten tanıdığımız..

Oyunlardan Uyarlanmış 7 Film!

Bazen bir oyun, bizlere bir filmden çok daha fazla dokunabilir. Ancak bir oyun, filme dönüştürüldüğünde çoğu zaman aynı etkiyi vermez. Peki oyunlardan uyarlanmış en iyi filmler hangileri?

Warcraft

Vikings’ten tanıdığımız Travis Fimmel’lı Warcraft, içerisinde iyi anlar barındırsa da hem sinematografi açısından hem de oyunla örtüşmesi açısından biraz hayal kırıklığı oldu diyebiliriz. Filmdeki görsel efektler her ne kadar büyüleyici olsa da sürekli babalar ve oğullarının savaşa gitmesinden oluşan hikâyesi yetersiz kalmış.

Resident Evil

Resident Evil’ın film serisi, belki de en çok bilinen oyun uyarlaması film serilerinden biridir. Her ne kadar filmdeki ana karakterimiz oyunda yer almasa da, Milla Jovovich’in inanılmaz performansı ve oyundaki unsurların beyaz perdeye çok iyi taşınmış olması filmi oyuncular ve sinema severler için favori haline getiriyor.

Prince of Persia: The Sands of Time

Eğer efsane Prince of Persia üçlemesini oynadıysanız, bu film biraz canınızı sıkabilir. Filmde oyuncular olarak Prince’in parkuru veya kılıç komboları gibi görmek istediğimiz birçok unsur tam olarak işlenmemiş. Jake Gyllenhaal’ın canlandırdığı Prince, Sands of Time oyunundaki Zamanın Hançeri’ni Vezir’in elinden kurtarmaya çalışıyor, Warrior Within’deki stile sahip ve The Two Thrones’daki mizah anlayışına sahip.

Silent Hill

Silent Hill, hikâyesi karışık ve takip etmesi biraz zor olsa da oyunun havasını filme çok iyi aktarıyor ve kendini izlettiriyor. Oyundaki kanlı ve iğrenç sahneler filme direkt olarak adapte edilmiş ve bu sayede oyuncular filme bayılmıştı. Film kalitesi olarak baktığınızda ise ses ve görsel efektler ‘üzerinde biraz daha uğraşılabilirmiş’ dedirtmiyor değil ancak oyunların hayranıysanız bu sizi fazla etkilemeyecektir.

Need for Speed

Filmin herhangi bir Need for Speed oyunuyla uzaktan yakından alakası yok, sadece ismini oyundan almış. Ancak iyi bir aksiyon & yarış filmi izlemek istiyorsanız ve Hızlı ve Öfkeli serisinden sıkıldıysanız, Need for Speed filmi gayet iyi bir alternatif..

Tomb Raider

Angelina Jolie’nin Lara Croft’undaki seksiliğin aksine, bu filmdeki Lara Croft’umuz daha sert bir havaya bürünmüş. Her ne kadar ‘Jolie’nin yerini tutmaz’ dense de Vikander, mimikleri ve aksiyon sahneleri ile kendini bu filmde kanıtlamış.Filmin hikâyesi de 2013’te çıkan Tomb Raider oyunu ile neredeyse tamamen aynı. 

Hitman (2007)

Ajan 47’nin sinemaya taşındığı ilk film olan Hitman (2007), oyunla en iyi örtüşen filmlerden başka biri. Ajan 47’nin o soğukkanlı katil havasını bu filmde daha fazla hissedebiliyorsunuz. Ayrıca filmde salt aksiyon değil güzel işlenen bir hikâye de bulunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL