SEYAHAT

Otellerin üçte ikisini kapatacak!

Fransız otel grubu Accor Hotels, coronavirus salgını nedeniyle dünya çapında otellerinin yarısını kapattığını; önümüzdeki günlerde bu sayının otellerinin üçte ikisine ulaşabileceğini açıkladı. Dünyanın önde gelen otel gruplarından Accor, coronavirus (COVID-19)..

Otellerin üçte ikisini kapatacak!

Fransız otel grubu Accor Hotels, coronavirus salgını nedeniyle dünya çapında otellerinin yarısını kapattığını; önümüzdeki günlerde bu sayının otellerinin üçte ikisine ulaşabileceğini açıkladı.

Dünyanın önde gelen otel gruplarından Accor, coronavirus (COVID-19) salgını nedeniyle şu anda dünya çapında otellerinin yarısından fazlasının kapalı olduğunu ve bu oranın önümüzdeki haftalarda üçte ikinin üzerine çıkacağının öngörüldüğünü açıkladı.

Accor Hotels tarafından yapılan açıklamada; “dünya genelinde son üç hafta boyunca coronavirus salgını nedeniyle yaşanan gelişmeler sonrasında gelen rezervasyon ve uçuş iptallerinin otel grubunun operasyonlarına yönelik sert tedbirleri almaya yönelttiği” belirtildi.

Bu kapsamda Accor Hotels, çeşitli maliyet azaltma uygulamalarının yanı sıra belirli bir süre için personel ve hizmet alımlarını dondurduğunu, yılın ikinci çeyreğinde global genel merkez yönetim personelinin yaklaşık %75’i için ücretsiz izin verildiği açıklandı. Bu önlemler sayesinde Accor, 2020 yılında yönetim giderlerinde 65 milyon dolarlık tasarruf hedefliyor.

Açıklamada şu an için Accor Hotels’in, en az 2.7 milyar dolarlık nakit hacmine ve 1.3 milyar dolarlık kredi kullanabilme kapasitesine sahip olduğu belirtildi.

Son olarak Çin’de koşulların düzelmeye başlamasıyla otel doluluklarında ve yiyecek-içecek alanındaki satışlarda ufak çaplı iyileşmelerin başladığı da ifade edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL