SİNEMA

Oscar ödülü alan en iyi film önerileri!

Ödüllü filmler listesinde, tüm zamanlarda Oscar ödülünü almış en iyi filmleri bir araya getiriyoruz. Sizler de listemizde yer alan Oscar ödüllü filmleri bulabilir, bol ödüllü filmler arasında izlemedikleriniz varsa hiç..

Oscar ödülü alan en iyi film önerileri!

Ödüllü filmler listesinde, tüm zamanlarda Oscar ödülünü almış en iyi filmleri bir araya getiriyoruz. Sizler de listemizde yer alan Oscar ödüllü filmleri bulabilir, bol ödüllü filmler arasında izlemedikleriniz varsa hiç vakit kaybetmeden izleyebilirsiniz.

Ay Işığı (2017) IMDb: 7,4

İnsan ilişkilerini ve insanın kendisini fark etmesini konu alan Ay Işığı filmi, 2016 yılında vizyona giren ve Oscar ödüllü bir filmdir. Filmde, siyahi genç bir adamın çocukluğundan yetişkinliğe kadar Miami’nin zor bir mahallesinde, hayatta kalma mücadelesini anlatır. Dram filmleri arasında oldukça başarılı bir yapım olan Moonlight, gerçekten izleyiciyi kendisine bağlayan bir eser…

Spotlight (2016) IMDb: 8,1

The Boston Globe gazetesinde çalışanların, rahiplerin çocukları taciz ettiğine dair skandalı çözmeye ve bölgedeki Katolik kilisesinin de bu olayı örtmeye çalışmasının anlatıldığı film gerçek bir hikayeye dayanıyor. Asıl gerçeği araştıran gazetecilerin önüne, kilise çalışanlarından ve avukatlardan oluşan bir engel çıkar… Spotlight filmi 2015 Venedik ve Toronto film festivallerinde de yerini alacak.

12 Yıllık Esaret (2014) IMDb: 8,1

1841 Yılının savaş öncesi amerika’sında özgür bir zenci olan Solomon Northup, müzik işi için kendisiyle görüşmek isteyen iki adam tarafından alıkonulup, köle olarak satılmasını, başından geçenleri ve 12 yıllık esaretini gözler önüne seriyor.

Argo: Operasyon (2013) IMDb: 7,7

Gerçek bir hayat hikayesini anlatan bir film olan “Argo” altı Amerikalıyı kurtarmak için düzenlenen, İran rehine krizinin sahne arkasında ortaya çıkan ve halkın yıllar sonra öğrendiği gizli bir operasyonu incelemektedir. İran devriminin kontrol edilemeyecek noktaya ulaştığı dönemde, 4 Kasım 1979′da militanlar Tahran’daki ABD elçiliğine saldırırlar ve içeride bulunan 52 Amerikalıyı rehin alırlar. Ancak tüm bu kaosun ortasında altı Amerikalı kaçmayı başarır ve Kanada büyükelçisinin evine sığınır. Burada devreye Ben Affleck önderliğin CIA devreye girer ve inanılmaz bir plan oluşturulur.

Başlangıç (2011) IMDb: 8,8

Dominick “Dom” Cobb (Leonardo DiCaprio) yetenekli bir hırsızdır. Rüya görme anında insanların bilinçaltına girerek önemli sırları çalmaktadır. Son kurbanı Japon işadamı Saito (Ken Watanabe) ‘dir. Saito’nun bilinçaltının derinliklerinde dolaşırken ölen karısı Mal’i görür ve çalma işi başarısız olur. Yaşana bu olaydan sonra Dom artık bir kaçaktır ve son bir kez “Başlangıç” tamamlaması gerekmektedir.

Soysuzlar Çetesi (2010) IMDb: 8,3

Inglourious Basterd filmi ikinci dünya savaşında geçmektedir. Eğer İkinci Dünya Savaşı’nı anlatan bir film yapacaksanız ve bu film gerçekten konuyu güzelce işleyip izleyiciye etkili bir şekilde ulaştırırsanız, Oscar ödülünü almak aslında hiç de zor değil. Soysuzlar Çetesi filmi, bu dediklerimizi çok iyi şekilde yerine getiren ve vizyona girdiği dönemde en çok izlenen filmler arasında yer almaktadır. Oscar ödülü almış bu filmi mutlaka izlemelisiniz…

Akıl Oyunları (2001) IMDb: 8,2

Filmde Nobel ödüllü Amerikalı dahi matematikçi John Nash’ in hayat hikayesi konu edilmiştir. Genç yaşından itibaren matematik alanında muhteşem zekaya sahip olan John, tanınan bir adam haline gelir ve üniversitede ders vermeye başlar. Bu sırada şizofreni hastalığına yakalanan fakat bunu bir türlü kabul edemeyen adam, psikiyatrist yardımıyla normale dönmeye çalışır. Bir süre iyi gibi görünse de eşi ve çocuğuna zarar verebilecek derecede hasta olduğu anlaşılınca delilik ve dahilik arasında mücadele vermeye başlar. John Nash karakterine can veren Russel Crowe’ a Jennifer Connelly, Paul Bettany, Josh Lucas ve Adam Goldberg eşlik etmektedir. Film gerçek bir hayat hikayesini detaylı biçimde anlatan başarılı bir dram filmidir. 4 dalda Oscar ödülü almıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL