Aktüel

Onur ödülleri Genco Erkal ve Senta Berger’e verilecek!

20-29 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan 25. Türkiye Almanya Film Festivali’nde Onur Ödülleri Genco Erkal ve Senta Berger’e verilecek. 20-29 Mart 2020 tarihleri arasında Nürnberg’de 25. kez düzenlenecek olan Türkiye/Almanya..

Onur ödülleri Genco Erkal ve Senta Berger’e verilecek!

20-29 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan 25. Türkiye Almanya Film Festivali’nde Onur Ödülleri Genco Erkal ve Senta Berger’e verilecek.


20-29 Mart 2020 tarihleri arasında Nürnberg’de 25. kez düzenlenecek olan Türkiye/Almanya Film Festivali kapsamında her yıl olduğu gibi yine sinemacılar, sanatçılar ve seyirciler arasındaki kültürel diyaloğu teşvik eden uzun metraj, kısa metraj ve belgesel filmler gösterilecek.

1992 yılında Türkiye Sinema Günleri adı altında başlayan Türkiye/Almanya Film Festivali bu yıl 25. yaşını kutluyor. Etkinlik, iki ülke sinemasını konu alan filmlerin, uluslararası seçici kurullar ve yarışma bölümleri eşliğinde gösterildiği tek film festivali olma özelliğine sahip. Festival, Türkiye sinema sanatının ülke dışında tanıtıldığı en büyük platform, Almanya’da ise, kültürlerarası diyaloğu sinema sanatı bağlamında sürekli kılan tek film festivali. Bu bağlamda Türkiye Almanya Film Festivali sadece Almanya’daki çokkültürlü diyaloğa hizmet etmekle kalmıyor, aynı zamanda iki ülke arasındaki kültürel ve sanatsal diyaloğu da yıllardan beri teşvik ediyor.
Bu yılın onur ödülleri Türkiye’den Genco Erkal‘a ve Almanya’dan Senta Berger’e veriliyor. Uzun metraj filmler yarışması seçici kurulu başkanı Tevfik Başer olacak. Kısa filmler yarışması jürisinin başında ise Nuran David Çalış olacak.

Festivalin en önemli ödüllerinden birini teşkil eden “onur ödülü” ülkelerinin sinemasını nesiller ötesinde kalıcı olarak etkileyen ve uluslararası alana taşıyan toplumsal duyarlılığını sanatına yansıtan Genco Erkal ve Senta Berger’e verilecektir.

20 Mart açılış galasında Genco Erkal’a verilecek ödülden sonra Refakatçiler açılış filmi olarak gösterilecektir. Genco Erkal ayrıca 22 Mart Pazar günü Güneşin Sofrasında oyununu sergileyecek.

Tüm filmler ve sanatçıları içeren program önümüzdeki iki hafta içerisinde açıklanacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL