SEYAHAT

Olympos Teleferik Ücreti!

Tahtalı Teleferik seferleri için yerli ve yabancı turistlere farklı fiyat uygulaması mevcut. Aşağıda Türk vatandaşları için 2021 yılı Tahtalı Teleferik ücretini görebilirsiniz: Tam bilet ücreti: 120 TL 7-12 yaş: 60..

Olympos Teleferik Ücreti!

Tahtalı Teleferik seferleri için yerli ve yabancı turistlere farklı fiyat uygulaması mevcut. Aşağıda Türk vatandaşları için 2021 yılı Tahtalı Teleferik ücretini görebilirsiniz:

  • Tam bilet ücreti: 120 TL
  • 7-12 yaş: 60 TL
  • 0-6 yaş: Ücretsiz

Gün batımı aktivitesi için tam bilet 195 TL, 7-12 yaş arası 97.5 TL, 0-6 yaş 37.5 TL. Gün doğumu aktivitesi için tam bilet 150 TL, 7-12 yaş 75 TL, 0-6 yaş ücretsiz.

Tahtalı Teleferik Hakkında Bilgiler

İsmini Tahtalı Dağı’ndan alan teleferik Olympos Teleferik olarak da biliniyor. Antalya şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta, Kemer ilçesinde bulunan teleferik hattı 2007 yılından bu yana misafirlerini ağırlıyor. Tahtalı Teleferik aynı zamanda Avrupa’nın en uzun teleferik sistemi olarak öne çıkıyor. Tahtalı Teleferik’te seferler en fazla 80 kişi ile yapılıyor. Geniş camlarla donatılmış panoramik kabinlerle yolculuk 726 metre yükseklikteki alt istasyondan başlayarak 2365 metre yükseklikteki zirve istasyonunda son buluyor. Alt istasyona kendi aracınızla geldiğinizde ücretsiz otoparktan yararlanabiliyorsunuz. Alt istasyondan Tahtalı Dağı’nın zirvesine yolculuk yaklaşık 10 dakika sürüyor. Yeşilin binbir tonuna şahit olabileceğiniz milli parkın içinden yükselerek zirveye ulaştıktan sonra sizleri eşsiz bir manzara bekliyor. Tertemiz dağ havası eşliğinde keyifle vakit geçirebileceğiniz zirvede kafe ve restoranlar da bulunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL