Aktüel

Nuri Bilge Ceylan, Uluslararası Festivali’nin Jüri Başkanı Oldu!

Nuri Bilge Ceylan, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nin jüri başkanı oldu. “Dünyanın en büyük göç temalı film festivali” olma iddiasıyla yola çıkan Uluslararası Göç..

Nuri Bilge Ceylan, Uluslararası Festivali’nin Jüri Başkanı Oldu!

Nuri Bilge Ceylan, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nin jüri başkanı oldu.
“Dünyanın en büyük göç temalı film festivali” olma iddiasıyla yola çıkan Uluslararası Göç Filmleri Festivali, bu yıl 14-21 Haziran tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilecek. Tüm dünyada sinema salonlarının kapatılmasına neden olan salgının etkisiyle, pek çok festival gibi, ilk başta Gaziantep’de düzenlenmesi planlanan Uluslararası Göç Filmleri Festivali de online olarak düzenlenecek.

50’dan fazla filmin gösterileceği festival; yerli ve yabancı yüzlerce sinemacı, basın mensubu, sivil toplum kuruluşlarından katılımcılar ve akademisyenleri ağırlayacak. Dünyada ve Türkiye’de son beş yılda önemli festivallerde ödüle layık görülmüş film ve senaryolara yarışmalar sonrası toplam 26 bin Avro ödül verilecek.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği festival için hazırlıklar sürerken, festivalin yedi kişilik Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması jürisine başkanlık edecek isim açıklandı. Tanıtım toplantısı geçtiğimiz günlerde Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleşen festivalin bu yılki jüri başkanı usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan olacak.
Uluslararası Göç Filmleri Festivali, 14-21 Haziran Tarihleri Arasında Online Olarak Düzenlenecek

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL