SİNEMA

Nuh Tepesi’nden Yeni Tanıtım!

Dünya prömiyerini yaptığı 18. Tribeca Film Festivali’nden iki ödülle dönen Nuh Tepesi’nden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Cenk Ertürk’ün yazıp yönettiği filmin başrollerinde Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir yer..

Nuh Tepesi’nden Yeni Tanıtım!

Dünya prömiyerini yaptığı 18. Tribeca Film Festivali’nden iki ödülle dönen Nuh Tepesi’nden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Cenk Ertürk’ün yazıp yönettiği filmin başrollerinde Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir yer alıyor.


Pencereler Ardında, Nahoş Bir Mevzu ve Kimse Elimi Tutmasın gibi dünya festivallerinde gösterilen kısa filmleriyle tanınan Cenk Ertürk‘ün ilk uzun metrajlısı olan Nuh Tepesi – Noah Land‘den tanıtım fragmanı yayınlandı.
2016 yılında Cannes Film Festivali’nin Cinefondation Residance programına kabul edilen Nuh Tepesi, dünya prömiyerini yaptığı 18. Tribeca Film Festivali‘nden iki ödülle dönerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Cenk Ertürk, Uluslararası Yarışma bölümünde En İyi Senaryo ödülünü kazanırken, Ali Atay da En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.


Ertürk, ilk uzun metraj filmi için kamera önünde olduğu gibi kamera arkasında da etkileyici bir ekibi bir araya getiriyor. Filmin kurgusunu Kynodontas, The Lobster, The Killing of a Sared Deer gibi filmlerde Yorgos Lanthimos ile çalışan ve yönetmenin son filmi The Favourite’taki başarılı kurgusu ile Oscar adaylığı kazanan Yorgos Mavropsaridis yapıyor. Filmin görüntü yönetmeni koltuğunda ise daha önce Patti Cake$ ve Dead Pigs gibi övgü toplayan bağımsız filmlerin görüntü yönetmenliğini yapan Federico Cesca oturuyor.


Tribeca Film Festivali’nde adından söz ettirdikten sonra Melbourne ve Vancouver gibi dünya festivallerine de davet edilen Nuh Tepesi, Türkiye prömiyerini 23-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali‘nde yapacak. Heyecanla beklediğimiz filmden yayınlanan tanıtım fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL