DİZİ

Netflix’ten yeni bir Türk dizisi daha geliyor!

Çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix, bünyesine yeni bir Türk dizisini dâhil ediyor. Charles King tarafından yazılan ‘Pera Palas’ta Gece Yarısı’ kitabı, çekilecek olan yeni Türk dizisine ilham olacak…

Netflix’ten yeni bir Türk dizisi daha geliyor!

Çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix, bünyesine yeni bir Türk dizisini dâhil ediyor. Charles King tarafından yazılan ‘Pera Palas’ta Gece Yarısı’ kitabı, çekilecek olan yeni Türk dizisine ilham olacak. Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabından uyarlanacak olan diziyi Emre Şahin yönetecek.

Netflix Türkiye’den resmi bir açıklama yapılmadı ancak platformun Pera Palas’ta Gece Yarısı adlı kitaptan uyarlanacak bir diziyle karşımıza çıkacağı öğrenildi. Charles King tarafından kaleme alınan Pera Palas’ta Gece Yarısı adlı kitabın türüyse tarihi kurgu.

Kitapta Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküş dönemi ve cumhuriyete geçiş süreci Pera Palas ekseninde anlatılıyor. Kadın hakları için büyük mücadele veren edebiyatçı Halide Edip Adıvar, yeni rejimin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Büyükada’da sürgün yaşayan Troçki, kitapta işlenen karakterlerden sadece bazıları.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL