SİNEMA

Netflix’teki en iyi 10 komedi filmi!

10. Yes Man – Bay Evet – IMDb 6.8 Netflix komedi filmleri listesi Jim Carry olmadan olur mu hiç? Her şeye hayır demeye alışmış Carl Allen’ın trajikomik hayatı üzerine kurulu, sevimli bir film..

Netflix’teki en iyi 10 komedi filmi!

10. Yes Man – Bay Evet – IMDb 6.8

Netflix komedi filmleri listesi Jim Carry olmadan olur mu hiç? Her şeye hayır demeye alışmış Carl Allen’ın trajikomik hayatı üzerine kurulu, sevimli bir film olan Bay Evet’te; baş kahramanımız, kendi isteğiyle bir programa katılır. Programda bir yıl boyunca yöneltilen her soruya “evet” cevabı verilmesinin insan hayatına bilinmez güzellikler katabileceğinden bahsedilince, Carl Allen da bunu kendi hayatına uygulamaya karar verir. Başlangıçta bu durumdan hoşnut gibidir. Çünkü her evet onu belaya biraz daha sürüklemektedir…

9. Knocked Up – Kaza Kurşunu – IMDb 6.9

Allison Scott, hayatını dolu dolu yaşayan 24 yaşında bir magazin gazetecisidir. Ablası Debbie ile eğlenmeye çıktıkları bir gecede Ben Stone adlı hiç sorumluluk sahibi olmayan bir gençle tanışır. Yaşadığı bir gecelik ilişki istenmeyen hamilelik sonucunu getirince hayatı raydan çıkar. Bebeğini tek başına büyütmek ile babasını daha iyi tanımak ikilemiyle yüz yüze kalan Allison, en sonunda genç adama bir şans tanımaya karar verir. Ben Stone gibi sorumsuz biri için bu beklenmedik çocuk haberi nasıl sonuçlar doğuracaktır?

8. Eyyvah Eyvah – IMDb 7.0

Netflix komedi filmleri listemin devamında Eyyvah Eyvah var. Hüseyin ninesi ve dedesiyle Çanakkale’nin Geyikli beldesinde yaşayan bir genç adamdır. Müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan Hüseyin’in iki büyük aşkı vardır: Biri klarnet çalmak, diğeri de beldenin sağlık ocağında hemşirelik yapan Müjgan! Bir gün hiç beklenmedik bir haberle İstanbul’a yollara düşen Hüseyin, İstanbul gece hayatının vazgeçilmez seslerinden Firuzan ile tanışınca ikilinin hayatı değişmeye başlar. Birçok repliğiyle akıllara kazınan Eyyvah Eyvah serisinin en güldüğüm ve eğlendiğim filmi!

7. To All the Boys I’ve Loved Before – Sevdiğim Tüm Erkeklere – IMDb 7.2

Lara Jean, on altı yaşında olan genç bir kızdır. Lara, bugüne kadar sevdiği her çocuk için bir mektup yazmıştır. Genç kız asla söyleyemeyeceği duygularını kimsenin okuyamayacağını bildiği için rahatça mektuba aktarır. Bu zamana kadar kimseye göndermediği beş mektubu vardır ve yazdığı mektupları odasında bir kutuda saklar. Fakat bir gün Lara’nın gizli aşk mektupları gizemli bir şekilde sahiplerine postalanır. Lara’nın kontrolünde olan aşk hayatı bir anda rayından çıkar. Sevdiği erkekler, Lara’nın kendileri hakkında artık ne düşündüğünü öğrenir. Peki bu mektupları kim göndermiştir?

6. Arif V 216 – IMDb 7.3

Netflix komedi filmleri listemde, Cem Yılmaz’ın farklı bir formatta izleyicilere sunduğu filmi Arif V 216 ile devam ediyorum. Gora’da yaşayan ve robot olan 216, insan olmak ister. Uzaydan, dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Sıradan insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışsa da farklılığı kimsenin dikkatinden kaçmaz. Yeni yaşantısını alışmaya çalıştığı sırada aşk da kapısını çalmıştır. 216’dan ilham alan bir iş adamı, onu herkese tanıtıp kopyalarını yapmak ister. 216’yı kandırmayı başaran adamını Arif durdurabilecek midir? Bu filmde benim için “Cem Yılmaz olsun, taştan tahtadan olsun” düşüncesi var!

5. Chef – Şef – IMDb 7.3

Netflix komedi filmleri listemin diğer yapımı inanılmaz sevimli ve sıcak bir aile komedisi olan Şef! Carl Casper çok başarılı bir şeftir ancak kariyeri giderek düşüşe geçmektedir. Aile hayatı da keza kötü durumdadır. Bunun üzerine ünlü bir gurmenin kendisini eleştirmesiyle kariyeri tükenme noktasına gelir. Son çare olarak eski eşinin önerisini mecburen kabul eder, yanına oğlu Percy ve eski iş arkadaşı Martin’i de katarak bir yemek karavanı alarak şehir şehir gezmeye ve yeni bir hayata başlar. Percy’nin teknik bilgisi ve Martin’in iyimser ve hevesli karakteri, Casper’ın kaybettiği heyecan ve motivasyonu bulmasına yardımcı olur.

4. A.R.O.G – IMDb 7.3

Cem Yılmaz olsun; taştan tahtadan olsun demiş miydim? Evet demiştim! G.O.R.A’nın devamı olarak çekilen A.R.O.G izleyenleri güldürmeyi başarıyor. Yani en azından ben çok güldüm! Filmde, G.O.R.A gezegeninde tutsak olan Arif’e büyük kin besleyen Komutan Logar, onu zaman makinesiyle bir milyon yıl öncesine gönderir. Taş Devri insanları, dinozorlar ve prehistorik kuşların yer aldığı komedide, Arif’in komik serüvenleri tüm hızıyla devam eder. En iyi Netflix komedi filmlerinden biri olduğu kesin!

3. The Hangover – Felekten Bir Gece – IMDb 7.7

Serinin bu filminde Alan’a gülmeyen var mı? Film, bekarlığa veda partisi vermek için Las Vegas’a giden dört tuhaf arkadaşın, sarhoş oldukları parti gecesini ve gecenin  sabahında odalarında bir kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bir bebek ile uyanmaları üzerine gelişen olağanüstü maceralar aktarılmaktadır. Damadın ortalıkta olmaması da ayrı bir meseledir! Birbirinden şapşal ama sevimli bu üç kafadar, ipuçlarını takip ederek işlerin nerede kontrolden çıktığını bulmak zorundadır. En önemlisi de damadı bularak zamanında Los Angeles’a düğününe yetiştirmeleri gerekmektedir.

2. Aile Arasında – IMDb 7.8

Netflix komedi filmleri listemin şampiyonlar ligindeyiz! 2009’da final veren Avrupa Yakası’nın replikleri ve unutulmaz karakterleri hala zihnimizin bir köşesinde dururken, Gülse Birsel’in yazdığı ilk sinema filminin kötü olma ihtimali var mı? Tabii ki de yok! 21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verince her şeyden korkan Fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. Aile arasında olması planlanan nikah, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür. Filmde herkes o kadar muazzam oynamış ki, kendimi evlerinin terasında onlarla birlikte sohbet ediyormuş gibi hissettim. İzlemeyen çok şey kaçırır!

1. G.O.R.A – IMDb 8.0

Netflix komedi filmleri listemin zirvesinde G.O.R.A var! İzlemeyen olduğunu sanmıyorum ama eğer varsa şu an bu listeyi bıraksın, Netflix’i açsın ve izlesin! Vizyon tarihi üzerinden 15 yıl geçmesine rağmen replikleriyle dillere pelesenk olmuş bu yapım, bana kalırsa Cem Yılmaz’ın en iyi filmi. Anadolu’nun turistik kentlerinden birinde esnaflık yapan Arif, uzaylılar tarafından kaçırılarak G.O.R.A adlı gezegene götürülür. Arif, gezegenden kaçmak için uğraşır. Bunun için de uzaylı Komutan Logar’a karşı mücadele vermesi gerekir. Bu mücadele esnasında gezegenin kralının kızı olan Ceku’ya aşık olan Arif, G.O.R.A’da tanıştığı dostlarının da yardımıyla Logar’ı alt etmeye çalışır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL