Aktüel

Netflix’in ücretli olarak yeniden kullanıma açıldı!

Netflix’in bir aylık deneme özelliğini Türkiye’de yeniden kullanıma açıldı. Ancak bu kez yeni üye olan kullanıcıların düşük de olsa bir ücret ödemesi gerekecek.2012 yılında orijinal içerik alanına girmesiyle birlikte hızla..

Netflix’in ücretli olarak yeniden kullanıma açıldı!

Netflix’in bir aylık deneme özelliğini Türkiye’de yeniden kullanıma açıldı. Ancak bu kez yeni üye olan kullanıcıların düşük de olsa bir ücret ödemesi gerekecek.2012 yılında orijinal içerik alanına girmesiyle birlikte hızla büyüyen, yeni orijinal içerikleri izleyicinin beğenisine sunan ve sektörde önemli bir konuma erişen Netflix, kullanıcı sayısını daha da artırmak için sıkı bir çalışma yürütmeye devam ediyor.


Dünyanın dört bir yanında izleyicinin ilgisini çekebilecek orijinal yapımlara imza atmasının yanı sıra Netflix, yeni kullanıcılar için daha cazip hâle gelmesini sağlayacak uygulamalarını sürdürüyor. Bu uygulamaların başında ise yeni kullanıcılara sunulan bir aylık ücretsiz deneme özelliği geliyor. Bu özellik, şirketin kısa sürede geniş kullanıcı kitlesine ulaşmasını sağlıyor.

Netflix, her ülkede olduğu gibi Türkiye pazarına girdiği ilk günden beri Türkiye’de de bu özelliği kullanıcılara sunuyordu. Ancak geçtiğimiz şubat ayında Netflix, bir aylık ücretsiz deneme özelliğini Türkiye’de kaldırdı. Türkiye’deki vergiler nedeniyle artan mali yük ve bu özelliğin suistimal edilmesi gibi muhtelif sebeplerden dolayı bu cazip özelliğini Türkiye’de kaldıran Netflix, bu kararın alınmasından yaklaşık yedi ay sonra eski formatına geri döndü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL