DİZİ

Netflix’in gerilim dolu dizisi hakkında bilgiler!

İşte La Mante dizisinin konusu, oyuncu kadrosu, izleyici yorumları ve film  hakkında tüm merak edilenler… 1. Gerilim dizilerine yeni bir soluk getiren Fransız polisiyesi La Mante, ilk olarak Eylül 2017’de..

Netflix’in gerilim dolu dizisi hakkında bilgiler!

İşte La Mante dizisinin konusu, oyuncu kadrosu, izleyici yorumları ve film  hakkında tüm merak edilenler…

1. Gerilim dizilerine yeni bir soluk getiren Fransız polisiyesi La Mante, ilk olarak Eylül 2017’de TF1’de (Fransa’nın ilk televizyon kanalı) yayınlandıktan sonra 30 Aralık 2017 tarihinde Netflix’te yayınlanmıştır. Toplamda 6 bölümden oluşan dizi, bazı sahnelerinden dolayı yalnızca 18 yaş ve üstü kullanıcıların izlemesine uygundur. 

2. Fransız film yönetmeni Alexandre Laurent’in müdürlüğünü üstlendiği La Mante dizisinin başrollerinde Carole Bouquet, Fred Testot, Jasques Weber ve Pascal Demolon rol almıştır. 

3. Fransız polisiyesi olarak Netflix’te yayınlanan La Mante dizisinin yaratıcılığını Alice Chegaray-Breugnot, Gregoire Demaison, Nicolas Jean ve Laurent Vivier gerçekleştirmiştir. Dizinin ilk bölümü 4 Eylül 2017’de yayınlanırken son bölümü 18 Eylül 2017’de izleyiciyle buluşmuştur. Toplamda 6 bölümden oluşan La Mante dizisinin her bir bölümü ortalama 1’er saatten oluşmaktadır.

4. La Mante dizisinin konusu Peygamberdevesi lakaplı seri katilin cinayetlerinin 25 yılın ardan sonra yeniden gün yüzüne çıkmasıyla başlıyor. Gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapan dizide eski bir seri katlin polis oğlunu da yanına alarak yeni cinayetleri çözmeye çalışması konu ediliyor. Fransa’da büyük bir korkuya neden olan ve yıllar öncesinde hapishaneye atılan Peygamberdevesinin işlediği cinayetleri kim taklit ediyor? 

5. Peygamberdevesi lakabıyla tanınan seri katil, 1990’lı yıllarda Fransa’da peş peşe meydana gelen cinayetlerin karanlık yüzü olarak ortaya çıkıyor. Katil tutuklandığında polisin elinde yalnızca bir cinayet delilinin olduğunu biliyor ancak tüm cinayetlerini kabul etmesi için tek bir şartı var! Kimliğinin gizli tutulması ve oğlunun soyadının değiştirilmesi…

6. Fransa’da işlediği seri cinayetlerle büyük bir korku ve paniğe neden olan La Mante, polisle yaptığı gizli bir anlaşma sonrasında tüm suçunu kabul ediyor. Karşılığında istediği tek şey canından çok sevdiği oğlunun böyle bir anneye sahip olmasından dolayı hayatının mahvolmaması. Her şey tam da düşündüğü gibi oluyor. Artık La Mante’nin oğlu Damien soyadını değiştirerek dedesinin yanında yaşamaya başlıyor.

7. Muhteşem suç draması Mindhunter’ı izlediyseniz veya korku dolu sahneleriyle izleyiciyi ekran başına kitleyen Hannibal dizisini sevdiyseniz La Mante kesinlikle tam size göre! Baştan sona gerilimle dolu sahnelere ev sahipliği yapan Fransız polisiye dizisinin en dikkat çeken yanıysa izledikten sonra bile bazı soruları hala cevaplandırmaya çalışıyor olmanız. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL