Aktüel

Netflix’e Şubat’ta yeni Dizi, Belgesel ve Film eklenecek!

Şubat ayında da Netflix’te harika dizi, film ve belgesellere doyacağız gibi görünüyor! Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi / 2008 / 1 Şubat Katrina Kasırgası’nın New Orleans’ı vurduğu gün ölüm döşeğindeki Daisy..

Netflix’e Şubat’ta yeni Dizi, Belgesel ve Film eklenecek!

Şubat ayında da Netflix’te harika dizi, film ve belgesellere doyacağız gibi görünüyor!

Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi / 2008 / 1 Şubat

Katrina Kasırgası’nın New Orleans’ı vurduğu gün ölüm döşeğindeki Daisy Williams hastane odasındaki yatağındadır. Yanında kızı Caroline vardır. Daisy, kızından ömürlük dostu Benjamin Button’ın günlüğünü yüksek sesle okumasını ister. Benjamin’in sıra dışı bir yaşam öyküsü vardır. Birinci Dünya Savaşı sırasında saatçilik yapan bir adam oğlunu savaşta kaybeder. Kör olan saatçi, tren istasyonu için imal ettiği bir saatin geriye doğru işlemesini sağlar. Hayalindeki şey, bu yolla gidenlerin bir ihtimal geri dönmelerini sağlamaktır. Ancak saat mucize yaratır. Savaşın sona erdiği gün dünyaya gelen Benjamin Button, hayatını tersten yaşamaya başlar. O seksenlerinde biri olarak doğar ve yıllar geçtikçe bebekliğine kadar uzanır ömrü. O noktada da son bulacaktır. Aşk zamanı her şey bir süre karmaşıklaşır ama yine de iki sevgilinin de yürüyeceği yol uzundur.

Çılgınlar Gibi / 2011 / 1 Şubat

Aslen İngiltereli bir üniversite öğrencisi olan Anna, eğitim için geldiği Amerika’da kendisi gibi öğrenci olan Jacob’a aşık olur. Aşklarını doyasıya yaşarken, Anna’nın Amerika’da kalacağı yasal süreci aşarlar ve Anna vizesi dolan bir kaçak olarak sınır dışı edilir.
Birbirlerini çılgıncasına seven çifti ülkelerin sınırları ya da kuralları ayıramayacaktır. Aşklarını uzak mesafeden sürdürmeyen çalışan Anna ve Jacob, birbirlerini ‘deli gibi’ özler, ister ve sever…

İhtiyarlara Yer Yok / 2007 / 1 Şubat

İhtiyarlara Yer Yok, Coen kardeşler yapımıdır ve dört Oscar kazanmalarını sağlamıştır. Bir başyapıt olarak kabul görmektedir. Llewelyn Moss, bir olay yerinde bulduğu çantayı alır ve başını hiç ummadığı bir belaya sokar. Artık peşinde bir kiralık katil vardır. Moss bir Vietnam gazisidir ve bir şekilde uyuşturucu olaylarının ortasında soruna dönüşen bir meseleye karışır. Peşindeki katil Anton Chigurh planı konusunda kararlıdır çünkü işini yarım bıramak niyetinde değildir. İşin için çok sayıda masum insanın ve suçluların da karışacağı soluk soluğa bir takip başlayacaktır.

Yalanlar Üstüne / 2008 / 1 Şubat

Köktendinci terörist örgüt El Kaide’nin yöneticilerinden bir ismi bulma görevi, Irak’ta deneyimli eski bir gazeteci olan Roger’a verilir. CIA ile işbirliği yapan Roger, ajan-gazetecilik konusunda deneyimsizdir ve alışık olmadığı vahşi bir dünya ile tanışacaktır.

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1 / 2014 / 1 Şubat

Katniss Everdeen, evi 12. Bölge’nin tamamen yıkıma uğradığını öğrendiğinde neler olup bittiğini görebilmek için oraya geri döner. Karşılaştığı manzara ise tam anlamıyla dehşet vericidir. Kazananların kaldıkları evler dışında her şey harabeye dönmüş, insanlar artık yeraltında yaşamaya başlamış ve hükümetin ölümcül politikasının karşısında hayatta kalmak için mücadele etmeye başlamışlardır. Nükleer silahların dahi söz konusu olduğu bu atmosferde, Katniss gerçekten de protesto hareketinin yüzü olmaya başlar ve bu sorumluluğu bir türlü kabullenemez. Yükselen bu isyan dalgasının içerisinde yer alamamasının nedenlerinden en önemlisi de Peeta’nın hayatının tehlikede olmasıdır.

Who Killed Malcolm X? / 1. Sezon / 7 Şubat

Netflix, orijinal dizi ve filmleriyle olduğu kadar belgeselleriyle de ön plana çıkmayı başarıyor. “Who Killed Malcolm X?”te ise tarihin en güçlü siyahi isimlerinden bir tanesi olan Malcolm X suikastının nasıl gerçekleştiğini keşfetmeye çalışacağız. Onlarca yıllık çabalar ve adalet arayışı, gerçekten de işe yarar mı dersiniz?

Van Helsing / 4. Sezon / 8 Şubat

2016 yılında Netflix kullanıcılarıyla buluşan Van Helsing, pek çok kullanıcıdan tam not almayı başardı. Korku, gerilim türünde bir dizi olarak karşımıza çıkan Van Helsing dizisinde Vanessa Helsing isimli bir kadının hikayesine eşlik ediyoruz. Her şeyin bir rüya olarak başladığı ve sonrasında bu rüyadaki her şeyin gerçekleşmeye başladığını gören Helsing, dünyanın kurtarılması için elinden geleni yapmaya dördüncü sezonda da devam edecek.

Narcos: Mexico / 2. Sezon / 13 Şubat

Narcos dizisi, yayınlandığı ilk günden beri Netflix platformunun en popüler dizileri arasında yer almayı başardı. Aksiyon, uyuşturucu ve mücadelenin kol gezdiği dizi, hala fazlasıyla popüler ve Netflix kullanıcıları bir solukta bitirdikleri Narcos: Mexico’nun ilk sezonunun ardındaki bekleyiş nihayet sona erdi. Dizinin ikinci sezonunda Felix, örgüt içerisindeki sorunlarla başa çıkmaya çalışırken, ABD’ye karşı göğüs germeye de devam edecek.

All the Bright Places / 28 Şubat

Duygusal yaralar, pek çoğumuz için üstesinden gelmesi zor olan bir durum olabilir. Ancak özellikle de kanayan bir yaranız varsa, belki de en iyi çözüm sizin gibi yaralara sahip olan bir insana sığınmaktır. İşte bu durum, Hayatın Kıyısında isimli bir romanda yıllar önce anlatılmıştı. Şimdiyse bu roman, Netflix abonelerinin karşısına yaklaşık 2 saatlik bir film olarak çıkıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL