DİZİ

Netflix’de Yeni Dönem!

Dünyanın en büyük çevrimiçi yayın platformlarından olan Netflix, yayın stratejisini değiştirecek gibi görünüyor. Bundan önce yapımlarındaki tüm bölümleri tek seferde yayınlayarak kullanıcılara tüm bölümleri ‘silip süpürme’ imkanı tanıyan Netflix, bazı..

Netflix’de Yeni Dönem!

Dünyanın en büyük çevrimiçi yayın platformlarından olan Netflix, yayın stratejisini değiştirecek gibi görünüyor. Bundan önce yapımlarındaki tüm bölümleri tek seferde yayınlayarak kullanıcılara tüm bölümleri ‘silip süpürme’ imkanı tanıyan Netflix, bazı yapımlarında bu stratejinden vazgeçiyor.


Netflix, yeni bir yapım ya da mevcut yapımları için yeni bir sezon çıkarttığı zaman bu yayınların mevcut sezon için olan tüm bölümlerini aynı anda yayınlamasıyla biliniyordu. Bu sayede platformun kullanıcıları, dilerse bir oturuşta tüm sezonu bitirebiliyor, dilerse bir gün bir bölüm, bir gün üç bölüm şeklinde sezonu izleyebiliyordu.


Birçok kişinin son derece memnun olduğu ve kullanıcılara izledikleri diziyi ‘nasıl izleyecekleri’ konusunda bir özgürlük veren sistem, Netflix’in yeni bir kararı sonucunda standarda dönecek. Başka bir deyişle diziler, televizyonlarda olduğu şekilde haftalık olarak yayınlanmaya başlayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL