DİZİ

Netflix’de en çok izlenen en iyi Türk dizileri!

Netflix Türkiye piyasasına girdikten sonra bünyesinde sadece en iyi yabancı dizileri değil aynı zamanda en iyi Türk dizilerini de kullanıcılarına sundu. Bizlerde bu içerikte sizlere Netflix’teki en iyi Türk dizilerini..

Netflix’de en çok izlenen en iyi Türk dizileri!

Netflix Türkiye piyasasına girdikten sonra bünyesinde sadece en iyi yabancı dizileri değil aynı zamanda en iyi Türk dizilerini de kullanıcılarına sundu. Bizlerde bu içerikte sizlere Netflix’teki en iyi Türk dizilerini bir araya getirdik.

Rise of Empires: Ottoman (2020) IMDB: 8.1

Rise of Empires: Ottoman mini belgesel dizidir. Listemiz, Netflix’in Türk dizilerini bir araya getirdiğimiz bir liste olsa da, İstanbul’un fethi Amerikalıların çektiği bir yapım. Aslında bir Amerikan mini belgesel dizisi… Ancak oyuncu kadrosunda Cem Yiğit Üzümoğlu, Tuba Büyüküstün, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Damla Sönmez ve Ushan Çakır gibi ünlü oyuncuların yanı sıra, belgesel kısımlarında da Prof. Celal Şengör anlatıcı olarak bulunmaktadır.

The Protector: Hakan Muhafız (2018) 7.6

Netflix’in ilk Türk dizisi olma özelliği taşıyan, aynı zamanda Netflix Orijinal içeriklerinden bir tanesi olan The Protector, başrolünde ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy’un yer aldığı etkileyici bir yapım. Dizide başrol olan Hakan (Çağatay Ulusoy) tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmektedir ve hayatı bir anda alt üst olmuştur.

Leyla ile Mecnun (2011-2014) IMDb: 9.2

Netflix’te en iyi komedi dizileri listesinde de yer verdiğimiz ve tüm zamanların en iyi Türk dizileri arasında da yer alan Leyla ile Mecnun, uzun süre hafızalardan çıkmayacak absürt bir yapım. Mecnun, Leyla, İsmail Abi, Hırsız Yavuz, Erdal Bakkal, İskender, Dede, Kağan, Kamil vb. birçok karakter…

Ezel (2009-2011) IMDb: 8.5

Mutlaka İzlenmesi Gereken En iyi Diziler listesinde de bulunan Ezel dizisi de artık Netflix bünyesinde kullanıcılarla buluşmaktadır. Başrolünde Kenen İmirzalıoğlu (Ezel), Cansu Dere (Eyşan), Barış Falay (Kerpeten Ali), Yiğit Özşener (Cengiz Atay)’ın yer aldığı yapımda, Ömer Uçar (Ezel) bir tamirhanede çalışan gariban biri ve ailesiyle mütevazi bir hayat yaşamaktadır. Mahalleye sonradan taşınan Eyşan’a aşık olur.

46 Yok Olan (2016) IMDb: 8.5

Türk dizi tarihinde eşi benzeri olmayan bir yapım olan 46 Yok Olan dizisi, başrolünde Erdal Beşikcioğlu, Yasemin Allen, Melis Birkan, Saygın Soysal ve Berkan Sal’ın yer aldığı gerçekten etkileyici bir yapım. Dizide, Türkiye’nin en başarılı Genetik profesörü Erdal Beşikçioğlu’nun karakteri; tedavisi mümkün olmayan bir hastalık sonucu beş yıldır komada yatmaktadır. Zamanla çevresindekileri kaybeden, pek çok kişinin yarı yolda bıraktığı karakterimiz bu zorlu yolda yüzlerce hastaya umut sayılabilecek bir ilaç keşfeder ve bir anda kendisini büyük bir olaylar zincirinin arasında bulur.

Behzat Ç. : Bir Ankara Polisiyesi (2010-2013) IMDb: 8.7

Ülkemizde bir döneme damgasını vuran ve 2013 yılında final yapmasına rağmen halen daha bir kez daha ekranlara gelmesi merakla beklenen Behzat Ç. dizisi, Ankara Cinayet Büro Amiri olan Başkomiser Behzat Ç. ve çevresindeki ekibin başından geçen olayları izleyiciye aktarmaktadır.

Diriliş: Ertuğrul (2014 – ) IMDb: 7.2

Netflix bünyesine katılan bir başka başarılı Türk dizisi Diriliş: Ertuğrul, günümüzde (2019) hala yayınlanmaya devam eden ve reyting rekorları kıran bir yapım. Türk tarihini Kayı Obası’nın kuruluşundan başlayıp Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna kadar aktaran dizide, tüylerinizin diken diken olması içten bile değil.

Masum (2017) IMDb: 8.8

İlk olarak Blu Tv’de yayınlanan sonrasında ise Netflix bünyesine katılan en kaliteli Türk dizileri arasında yer alan Masum, kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay, Serkan Keskin, Nur Sürer, İrelmAltuğ, Tülin Özen gibi önemli oyuncuları barındırmaktadır. Dizide, Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde rahat bir şekilde geçirmektedir.  Ancak küçük oğulları bir gece vakti korkunç bir haberle eve gelince her şey bir anda alt üst olur…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL