SİNEMA

Müzikle İlgili En İyi 5 Film

Müzikle ilgili en iyi filmler listemizin başında, Operadaki Hayalet (The Phantom of the Opera) yer alıyor. Piyanist, 2002 Müzikle ilgili en iyi filmler listemizin ikinci sırasında, hem müzikal kalitesi hem..

Müzikle İlgili En İyi 5 Film

Müzikle ilgili en iyi filmler listemizin başında, Operadaki Hayalet (The Phantom of the Opera) yer alıyor.


Piyanist, 2002


Müzikle ilgili en iyi filmler listemizin ikinci sırasında, hem müzikal kalitesi hem de gerçeğe dayanan hikayesiyle Piyanist (The Pianist) bulunuyor.
Bir Roman Polanski filmi olan Piyanist, Wladyslaw Szpilman’ın hayat hikayesine dayanıyor.


Fransa, Almanya ve Polonya ortak yapımı olan filmin müziklerinin çoğu, Chopin’in nocturne’lerinden oluşuyor.
IMDB Puanı: 8.5 / 10


Whiplash, 2014


Damien Chazelle’in Princeton High School stüdyo grubundaki anılarından hareketle beyazperdeye aktarılan film, caz okuyan bir bateri öğrencisi ile onun eğitmeni arasındaki ilişkiyi anlatıyor.
Filmin senaryo yazarı Damien Chazelle, aynı zamanda yönetmen koltuğunda oturuyor.
IMDB Puanı: 8.5 / 10


Güz Sonatı, 1978


Bir Ingmar Bergman filmi olan Güz Sonatı (Autumn Sonata), yönetmenin tek mekanda geçen Oda Sineması filmlerinin en çarpıcısı kabul ediliyor.
Güz Sonatı, efsanevi oyuncu Ingrid Bergman son filmi ve Ingmar Bergman ile ilk ve tek çalışması olma özelliği de taşıyor.
IMDB Puanı: 8.3 / 10


Aşıklar Şehri, 2016


Bir Damien Chazelle filmi olan Aşıklar Şehri (La La Land), 2016’nın en iyi filmlerinden biri kabul edilmesinin yanı sıra 89. Akademi Ödülleri’nde 14 adaylık ile ödül tarihinde en fazla adaylık elde eden filmlerden biri oldu.
Aynı zamanda 74. Altın Küre Ödülleri’nde, 7 adaylık ile en fazla adaylık elde eden ve aday gösterildiği 7 dalda da ödülü kazanarak Altın Küre Ödülleri’nde rekor kıran film, 70. BAFTA Ödülleri’nde de 11 adaylık ile en fala adaylık elde eden film oldu.
IMDB Puanı: 8 / 10


All That Jazz, 1979


Bob Fosse filmi olan All That Jazz, yönetmenin yarı-otobiyografik bir eseridir. Fosse’nin eğlence ve sanat dünyasını acımasızca ele aldığı film, en başarılı müzikal yapıtlardan biri kabul ediliyor.
IMDB Puanı: 7.9 / 10

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL