SEYAHAT

Mutluluğun Sırrı Seyahat Etmek!

Bilim mutluluğun sırrının seyahat etmek olduğunu kanıtladı. Muhtemelen, zaten bildiğiniz bir şeydi ancak doğrulandığını duymak çok hoş. Cornell Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, deneyimlere para harcandığında kazanılan mutluluk, materyal objelere..

Mutluluğun Sırrı Seyahat Etmek!

Bilim mutluluğun sırrının seyahat etmek olduğunu kanıtladı.
Muhtemelen, zaten bildiğiniz bir şeydi ancak doğrulandığını duymak çok hoş. Cornell Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, deneyimlere para harcandığında kazanılan mutluluk, materyal objelere harcama yapıldığında kazanılan mutluluktan daha uzun süreli oluyor.

Bir sanat galerisi gezmek ya da harika bir yemek yemek gibi basit ve kısa süreli deneyimler için paraları sökülün. İşte bunlar, kendinize sunduğunuz, vermeye devam edecek olan hediyeler. Anılarınızdan sıkılmayacaksınız aksine anılarınız, zaman geçtikçe daha da mutlu olmanızı sağlayacaklar. Gezip dolaşmayı çok sevenler bilirler. Yabancı bir ülkeye varıp burayı keşfetmenin getirdiği haz, alışveriş merkezlerinden alınan hiçbir şeyle kıyaslanamaz bile.

Her şeyin yoldan çıktığı o kabus gibi anlar bile sevgiyle yâd edilir. Yıllar sonra bile gülmenizi sağlarlar. İyi haber şu ki daha mutlu olmak için bir kaçakçılık çetesi ile karşılaşmanıza falan gerek yok; seyahat ederken yaptığınız her şey, başarı getirir.

Bütçenizin bir kısmını bir pansiyona ayırın. Turistik bölgeleri gezin delicesine, ya da tüm gün boyunca bir kafede oturun. Bunları başarmak niyetiyle girebileceğiniz yanlış bir yol yok. Yapmanız gereken tek şey, evden ayrılmak, küçük parçalarına sahip olmaya çalışmaktansa tüm dünyayı görmek. Yapmak, yemek yemek, içmek, keşfetmek, koşmak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL