MEKANLAR SEYAHAT

Mutlaka katılmanız gereken koşu maratonları!

Eşsiz doğası ve köklü tarihi ile keşfedilmeyi bekleyen sayısız destinasyona sahip ülkemizde, doğa ile iç içe olmak isteyenleri mutlu edecek en keyifli aktivitelerdendir koşu maratonları. Yurdumuzun dört bir yanına dağılmış..

Mutlaka katılmanız gereken koşu maratonları!

Eşsiz doğası ve köklü tarihi ile keşfedilmeyi bekleyen sayısız destinasyona sahip ülkemizde, doğa ile iç içe olmak isteyenleri mutlu edecek en keyifli aktivitelerdendir koşu maratonları. Yurdumuzun dört bir yanına dağılmış olan bu maratonlar her yıl yerli, yabancı, profesyonel, amatör demeden çok sayıda koşucuyu ağırlıyor.

Runatolia / Antalya

2006 yılından beri her yıl mart ayında düzenlenen Antalya koşusu Runatolia, katılımın yüksek olduğu koşu maratonlarından biri. 3 gün boyunca süren program boyunca halk koşusu, maraton, yarı maraton ve 10 K koşusu gibi farklı parkurlara katılım sağlayabiliyorsunuz. Koşarken Antalya’nın doğasından tarihine kadar, hayran bırakan tüm güzelliklerini yakından görme şansı bulabildiğiniz Runatolia, koşu maratonlarına ilginiz varsa mutlaka şans vermeniz gerekenlerin başında geliyor.

RunDatça / Datça

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan RunDatça, isminden de anlaşıldığı üzere ülkemizin cennet köşelerinden Datça’da düzenleniyor. Her yıl nisan ayında Datça’da baharı koşarak karşılayan ziyaretçiler, amatör ya da profesyonel fark etmeden 5 K, 10 K ve 20 K gibi farklı parkurlar içerisinden kendilerine en uygun olana katılım sağlıyor. Maratonda ziyaretçileri koşunun yanı sıra çeşitli yan etkinlikler de bekliyor.

Bozcaada Yarı Maratonu / Bozcaada

Baharda düzenlenen etkinliklerden biri de Bozcaada Yarı Maratonu. Her yıl mayıs ayının ikinci haftası düzenlenen ve bu yıl da düzenlenecek olan maraton, 10 K ile 20 K parkurlarından oluşuyor. Katılımcılar maraton sayesinde koşmanın yanı sıra hem Bozcaada’da keyifli bir bahar seyahatine çıkma şansı bulabiliyor.

İstanbul Maratonu / İstanbul

Bu yıl 42.’si düzenlenecek olan ve her yıl kasım ayında gerçekleştirilen İstanbul Maratonu, şüphesiz günün birinde mutlaka katılmanız gereken maratonlardan biri. 8 K Halk Koşusu, 15 K ve 42 K olmak üzere farklı parkurlara sahip olan maraton, katılımcılara yaşamları boyunca unutamayacakları bir deneyim yaşatıyor. Üstelik maraton dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olma özelliğine sahip.

Sapanca Ultra / Sapanca

Sakarya-Sapanca’da yapılan ve bu yıl 6. kez düzenlenecek olan Sapanca Ultra, ilçenin zengin doğası içerisinde katılımcılara bol bol temiz hava dolu bir aktivite imkanı sunuyor. İstanbul gibi bir metropole olan yakın konumu sebebiyle özellikle şehir gürültüsünden bunalıp, uzaklaşmak isteyenler için reddedilemeyecek bir maraton olan Sapanca Ultra, bu yıl da 13-14 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Koşular 6 K, 13 K, 40 K ve 60 K olmak üzere dört ayrı kategoriden meydana geliyor.

Likya Ultra Maratonu / Likya Yolu

Doğa karşısında büyülenmeye hazır olun, çünkü sıradaki maratonda sizi öyle manzaralar bekliyor ki yalnızca bu deneyim için sınırları zorlamaya değer. 29-31 Mayıs 2020 tarihlerinde yapılacak olan Likya Ultra Maratonu’ndan bahsediyoruz elbette. Olimpos ruhunu yaşarken, Gelidonya Feneri manzarasından gözlerinizi alamayacağınız maraton sayesinde bölgenin doğası ve tarihini daha yakından keşfedebilirsiniz. Maratonun parkurları 20 K, 37 K, 57 K ve 100 K’den oluşuyor.

Salomon Kapadokya / Kapadokya

Ülkemizin en güzel yerlerinden birinde, Kapadokya’da rüya gibi bir macera yaşatan Salomon Kapadokya üç farklı parkurdan meydana geliyor. 38 K, 63 K ve 119 K’den oluşan bu parkur uzunluklarının ortak noktası ise her birinin eşsiz bir Kapadokya deneyimi yaşatması. Bölgenin meşhur tepe ve vadilerinde gerçekleştirilen maratonun bu yılki programı 17-18 Ekim 2020 tarihlerini kapsıyor olacak.

Portakal Çiçeği Koşusu / Adana

10 K koşusu ve halk koşusundan meydana gelen Portakal Çiçeği Koşusu, Adana’da gerçekleştiriliyor. Bu yıl da düzenlenecek olan koşu için 5 Nisan 2020 tarihinde profesyonel ya da amatör tüm katılımcılar başvuruda bulunabiliyor. 4 Nisan 2020 tarihinde başlayıp 12 Nisan tarihinde sona erecek Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında düzenlenecek olan koşuya ek olarak ziyaretçileri birbirinden eğlenceli etkinlikler bekliyor.

Efes Ultra Maratonu / Selçuk

İzmir’in Selçuk ilçesinde düzenlenen maratonun başlangıç noktası Efes Antik Kenti oluyor ve koşuculara Efes’in tarihi güzelliklerini keşfetme imkanı sunuyor. Özellikle Efes Deve Güreşi Alanı, Şirince ve Meryem Ana Evi gibi turistik destinasyonların da yer aldığı yarış parkurları, 5 K, 12 K, 21 K, 42 K, 61 K ve 120 K gibi farklı uzunluklara sahip. Maraton bu yıl ise 14-15 Mart tarihlerinde yapılacak.

Global Run Bodrum / Bodrum

Bünyesinde 5 K, 10 K’ye ek olarak 500 metreden oluşan minik adımlar parkuru da bulunan Global Run Bodrum’un bu yıl 7. kez düzenlenecek. Bodrum Cruise Port’tan başlayan ve 30-31 Mayıs 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan etkinlik sayesinde katılımcılar Bodrum’un en keyifli olduğu tarihlerde ilçeyi ziyaret etme şansı buluyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL