DİZİ

Mutlaka izlemeniz gereken efsane 7 tarihi dizi!

Tarihi dizilere hayran olan okurlarımız için tüm zamanların en çok izlenen en iyi tarihi dizilerini listeledik. Knight Fall (2017-) IMDb 6.7 14.yüzyıl da yaşayan Tapınak Şövalyeleri’nin hayat hikayelerinin anlatıldığı dizide,..

Mutlaka izlemeniz gereken efsane 7 tarihi dizi!

Tarihi dizilere hayran olan okurlarımız için tüm zamanların en çok izlenen en iyi tarihi dizilerini listeledik.

Knight Fall (2017-) IMDb 6.7

14.yüzyıl da yaşayan Tapınak Şövalyeleri’nin hayat hikayelerinin anlatıldığı dizide, tarihsel kaynaklara dayanan gerçek hikayeler ve 13.Cuma konusu işlenmiştir. Tapınak şövalyelerinin lideri olan Landry’nin “kutsal kaseyi” bulmayı amaç edindiği dizinin başrolünde Tom Cullen oynamıştır. Aksiyon ve savaş sahneleriyle efsaneler arasına girmeyi başaran Knight Fall dizi izleyicileri için mükemmel bir öneri…

Sons Of Liberty (2015-) IMDb 7.5

Dünya tarihinin en önemli olaylarından “Amerikan bağımsızlık mücadelesini” konu alan dizi, izleyicilerini nefes kesen bir hikayenin içine alıyor. Gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanan Sons of Liberty, bir grup adamın Amerikan bağımsızlık mücadelesi adına İngilizlere karşı vermiş olduğu amansız mücadeleyi seyircilerine aktarıyor. Dizinin konusu Amerikan tarihine hatta Dünya tarihine yön vermiş bir olay olması sebebiyle en iyi tarihi diziler listesine girebilmiş bir yapım…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL (2014-2019) IMDb 7.5

Çıktığı günden itibaren reytinglerde her zaman en tepede bulunan Diriliş Ertuğrul, Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde mükemmel bir izleyici kitlesine sahiptir. Oldukça başarılı bir yayın hayatı sonucu 2019’da sevenlerine elveda diyen dizi, Osmanlı Devleti’nin ilk temellerini atan Ertuğrul Gazi’nin hayatını ve Kayı Obasının doğudan batıya göç serüvenini anlatmıştır. Uzun soluklu tarih dizisi izlemek isteyenlere bol aksiyonlu ve güzel konusuyla izleyebilecekleri en çok izlenen yerli dizilerden biri olan Diriliş Ertuğrul’u şiddetle tavsiye ediyoruz.

The Tudors (2007-2010) IMDb 8.1

İngiliz tarihinde önemli bir yere sahip olan Kral VIII. Henry’nin hayat hikayesinin anlatıldığı dizi, izleyicilerine tarih sahnesinde mükemmel bir gezinti sunuyor. VIII. Henry’nin muhteşem aşk hayatı ve tahtına sahip çıkabilmek için verdiği mücadelenin öyküsü dram ve tarih türü dizi izleyicilerinin mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

Da Vinci’nin Şeytanları-Da Vinci’s Demons (2013-2015) IMDb:8.0

Bilim ve Sanat dünyasının en çok tanınan isimlerinden Leonardo Da Vinci’nin hayatını konu alan dizi, izleyicilerine tarihin en bilinmedik yönlerini ve Da Vinci’nin gizemli sırlarını anlatmaktadır. 25 yaşında genç bir adamın fikirleri ve idealleri için savaşmasını konu edinen Da Vinci’s Demons, Leonardo’nun hiç anlatılmayan hayat hikayesi izleyicilere sunulmaktadır. Da Vinci’s Demons, muhteşem hikayesi ve geniş hayran kitlesiyle en iyi tarihi diziler arasında yerini alıyor.

Marco Polo (2014-2016) IMDb:8.0

Venedikli ünlü gezgin Marco Polo’nun gençlik yıllarının anlatıldığı dizi 13.yüzyıl Çin’inde geçmektedir. Dizide, ünlü gezgin Marco Polo yine bir yolculuğu esnasında daha ilk defa gördüğü bir coğrafya olan Çin’de yaşadıkları izleyiciyle buluşturmaktadır. Dönemin büyük hükümdarlarından Kubilay Han ile tanışan Marco Polo, bu tanışmanın bir arkadaşlığa dönüşmesi neticesinde Çin diyarında geçen taht kavgaları ve siyasi olaylara dahil olmuştur. Savaş sahnelerin gerçeği aratmadığı bu tarihi dizi mutlaka izlemeniz gereken yapımların başında gelmektedir.

Pasifik-The Pacific (2010) IMDb 8.3

Efsane oyuncu Tom Hanks ve yine onun kadar efsane olan Steven Spielberg’in birlikte ortaya çıkardıkları yapım, 2. Dünya Savaşının en kanlı çarpışmalarından birini izleyicilerine sunmuştur. Dizi, 2.Dünya Savaşı sırasında pasifik denizinde karşı karşıya gelen Amerikan deniz piyade kolordusu ve Japon imparatorluk deniz kuvvetleri arasında geçen muharebeleri konu edinmiştir. Savaş türünde dizi izlemek isteyenlere şiddetle tavsiye ediyoruz…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL