MEKANLAR SEYAHAT

Mutlaka görülmesi gereken kış rotası!

Sizler için mutlaka gezip görmeniz gereken kış rotasını sıraladık. Malatya’nın Darende ilçesindeki Günpınar Şelalesi’nin büyük bölümü yılın bu zamanlarında buz tutuyor ve ortaya harika görüntüler çıkıyor.  Kışın romantik adresleri diye..

Mutlaka görülmesi gereken kış rotası!

Sizler için mutlaka gezip görmeniz gereken kış rotasını sıraladık.

Malatya’nın Darende ilçesindeki Günpınar Şelalesi’nin büyük bölümü yılın bu zamanlarında buz tutuyor ve ortaya harika görüntüler çıkıyor. 

Kışın romantik adresleri diye bir liste yapılacaksa, mutlaka Bolu bu listede olmalı. Çünkü Gölcük ve Abant’ın sunduğu manzaralar harika.

Van’da bakir bir vadi ve nehir yatağında bin yıl öncesinden kalan binalar beyaza bürünürken kendinizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz. Akdamar’da; Ermeniler, Araplar, Urartular ve Türkler gibi 24 farklı uygarlık burada hüküm sürmüş ve eserler bırakmışlar.

Bursa’nın İznik ilçesinde, belediye tarafından inşa edilen İznik Eko Turizm Tesisleri, doğa ile iç içe zaman geçirmek isteyen misafirlerini bekliyor.

Sivas Belediyesi’nin kent merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Paşabahçe Mesire Alanı’na inşa edilen ve dünya genelinde izlenme rekorları kıran ‘Yüzüklerin Efendisi’ ve ‘Hobbit’ serisi filmlerindeki ‘Hobbit’ karakterlerinin evlerine benzeyen yeni Yamaç Evleri, kışın da görüntüsüyle meraklıları cezbediyor.

Kar sezonu açılınca akla gelen ilk yerlerden Uludağ. İstanbul’a dört saat uzaklıktaki Uludağ hafta sonu gitmek için ideal bir seçenek.

Kaçkar Dağı’nın eteklerinde bulunan yaylalar kış boyunca karla kaplanıyor. Öne çıkanıysa Ayder Yaylası.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL