SEYAHAT

Mutlaka görmeniz gereken harika yerler!

Dünyanın en güzel yerleri gezmek ve görmek isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Peki, “dünyayı gezdik gördük” diyebilmek için nerelere gidilmelidir? İşte, dünyayı gezdim diyebilmek için mutlaka görmeniz gereken harika yerler. Atlas..

Mutlaka görmeniz gereken harika yerler!

Dünyanın en güzel yerleri gezmek ve görmek isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Peki, “dünyayı gezdik gördük” diyebilmek için nerelere gidilmelidir? İşte, dünyayı gezdim diyebilmek için mutlaka görmeniz gereken harika yerler.

Atlas Okyanusu Kıyısındaki Eşsiz Şehir: Porto

Pek çok insan Portekiz’i turistik destinasyonlarının dışında görür. Halbuki Portekiz hem yeryüzündeki cennet hem de çok ucuz bir ülke olarak tanınır. Üstelik Türkiye ile de çok sayıda benzerliği varır. İşte bu ülkenin hem şirin hem de büyülü şehri olan Porto muhakkak görülmesi gereken yerlerdendir. Üstelik pek sık ziyaret edilmiyor olması da bu kenti ayrıca tercih edilesi kılacaktır. Yemekleri ise apayrı lezzetlere sahiptir.

 Kendine Has Rengi Olan Şehir: Sevilla

İspanya’nın en güzel şehirlerinden biri ve Endülüs’ün de başkenti olan Sevilla, eşsiz bir mimariye sahiptir. Aynı zamanda dar sokakları ve tarihi dokusu ile de görülmeye değerdir. Bu kentin kendine has bir rengi olduğunu anlatan bir şarkı dahi bestelenmiştir.

 Değişmek Üzere Olan Küba’nın Başkenti: Varadero

Küba’da değişim çok uzun zaman önce başladı. Öyle ki Varadero gibi turistik yerlerin artık mazide kalan Küba ile alakası dahi yok. İşte bu değişim Küba’nın iç kısımlarına doğru ilerlemekte. Tüm bunlara rağmen Havana halen daha görülmeye değer. Bu şehirde nevi şahsına münhasır yapı ve kokular halen daha misafirleri ağırlamaya hazır.

 Sırları Çözülemeyen Piramitlerin Şehri: Kahire

Dünya üzerinde en çok görülmek istenen yerlerden bir tanesi de doğal olarak Mısır ve bu ülkenin başkenti Kahire’dir. Kahire’nin Gize adı verilen bölgesinde yer alan piramitler muhakkak görülmeye değerdir. Aynı zamanda halen daha sırrı çözülememiş bu eşsiz yapılar insanı ayrıca heyecanlandıracaktır.

 Güzel Atlar Diyarı: Kapadokya

Aslında bu yer pek de yabancı sayılmaz. Güzel atlar diyarı olarak tanınan yer Kapadokya’nın ta kendisi. Nitekim Kapadokya isminin anlamı da tam olarak bu. İşte bu bölgede yer alan peri bacaları yılın her zamanı muhakkak görülmeye değer.

 Damla Sakızının Anavatanı: Sakız Adası

Damlar sakızına ek olarak daha pek çok büyülü etkiyi bünyesinde barındıran Sakız Adası ya da orijinal adı ile Chios, kapı vizesi ile de gidilebilen bir ada olması yönünden son derece popüler. Aynı zamanda bu adanın köyleri de ayrıca görülmeye değer.

 Doğanın En Güzel Yüzünü Gösterdiği Ülke: İzlanda

Hem doğal güzellikleri hem de pek çok insanın hayali ile yaşadığı kuzey ışıklarını izlemek için İzlanda kadar mantıklı ikinci bir seçim daha olamaz. Bu ülkedeki sıcak su kaynaklarından doğanın en büyülü gösterilerinden bir tanesi olan kuzey ışıklarına kadar çok sayıda muhteşem yönü mevcut. Tek olumsuz yanı ise pahalı bir ülke olması.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL