SİNEMA

Merhaba Güzel Vatanım’dan Yeni Tanıtım!

İki büyük şair Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit’i buluşturan film ‘Merhaba Güzel Vatanım’dan yeni tanıtım geldi. Yolu Moskova’dan geçen dünya şairi Nazım Hikmet’in hayatı ile onu örnek almış ve tıpkı..

Merhaba Güzel Vatanım’dan Yeni Tanıtım!

İki büyük şair Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit’i buluşturan film ‘Merhaba Güzel Vatanım’dan yeni tanıtım geldi.
Yolu Moskova’dan geçen dünya şairi Nazım Hikmet’in hayatı ile onu örnek almış ve tıpkı onun gibi hayatının bir dönemini Moskova’da geçirmiş Ahmet Ümit’in hikayesi ‘Merhaba Güzel Vatanım’la beyazperdede ölümsüzleşiyor. Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit’i buluşturan filmden ilk tanıtım yayınlandı.
Senaryosunu Ahmet Ümit’in yazdığı projenin yönetmenliğini uzun yıllardır birçok belgesel hazırlamış olan Cengiz Özkarabekir üstleniyor. İki yazarın gerçek hayat hikayelerinden yola çıkan ‘Merhaba Güzel Vatanım’da, Nazım Hikmet’in Moskova’ya uzanan yolculuğunun, Ahmet Ümit’in fırtınalı hayatı ve 1980’li yıllarda Moskova’ya gidişi üzerindeki etkileri anlatılıyor. Türkiye tarihinden önemli kesitlerin de yer aldığı filmde, yazarların zorlu serüvenlerinin en dramatik yanları gösterilirken, sanat ve edebiyatın kurtarıcı gücü vurgulanıyor. Hayat kısa, sanat uzun sloganını benimseyen film, iki genç insanın, yaşadıkları çağın etkisiyle nasıl birer edebiyatçıya dönüştüklerini irdeliyor.
‘Merhaba Güzel Vatanım’, 22 Kasım 2019’da Türkiye’de vizyona girmeye hazırlanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL