MEKANLAR SEYAHAT

Mega kentte denize girilecek sakin yerler!

İş hayatı yoğun bir şekilde devam edenlerden, henüz tatile gidememiş olanlardan, denize girmek için gün sayanlardansanız sizin için harika bir rehber hazırladık. Şile Kızılca Köy Sahili / Şile Kızılcaköy sahili,..

Mega kentte denize girilecek sakin yerler!

İş hayatı yoğun bir şekilde devam edenlerden, henüz tatile gidememiş olanlardan, denize girmek için gün sayanlardansanız sizin için harika bir rehber hazırladık.

Şile Kızılca Köy Sahili / Şile

Kızılcaköy sahili, İstanbul’un yanı başında saklı kalmış bir cennet. Bizlerin de yeni keşfettiği bu harika yer İstanbul’a sadece 1,5 saatlik mesafede. Bir tarafı göl bir tarafı deniz. Burada kumluk plaj alanı yaklaşık 2 km. uzunluğunda. Kızılcaköy sahilinde hizmet veren bir işletme var. İşletme içerisinde restoran, piknik alanları, kamelyalar bulunuyor. Sahile sadece bu işletmenin olduğu yerden giriş var.

Uzunya Plajı / Kilyos

Kilyos Demirciköy’de yer alan en güzel plajlarından biri burası. Hemen arkasında aynı adı taşıyan bir balık restoranı da hizmet veriyor. Buranın hem kumluk plaj alanı hem de çimenlik alanı mevcut. Özel araçlarıyla gelen misafirler için otopark alanı bulunuyor. Buraya Plaj Yolu Caddesi istikametini takip ederek ulaşabiliyorsunuz. Plajın sol tarafında Milyos Beach, sağ tarafında Sebastian Beach yer alıyor. İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Kadıköy’e 50 dakikalık mesafede konumlanıyor.

Sofular Plajı / Şile

İstanbul’un arka bahçesi Şile ilçesinde konumlanan Sofular Plajı giriş ücreti olmayan bir plaj. Şile’nin hareketli merkezine yaklaşık 15km. mesafede konumlanan plaj alanı 2300 metre uzunluğunda ve oldukça da geniş. Bu sayede sosyal mesafenize de dikkat ederek rahat bir şekilde denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Plaj alanında cankurtaran bulunuyor. Ayrıca burada çadır kampları için de uygun alan mevcut. Şezlong ve şemsiyenin yanı sıra havlunuzu ve şemsiyenizi alıp plajda keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

Sahilköy Köyü / Şile

Sahilköyü, Şile’ye bağlı Koca İskele Domali mevkinde konumlanıyor. Burası ev sahipliği yaptığı kamp alanı ile ünlü bir yer aslında. Özel aracınızla gelecekseniz Yandex navigasyon uygulamasını kullanmayın, çünkü kapalı yola yönlendiriyor aklınızda olsun. İstanbul’dan otobüs ile gelmek isterseniz ulaşım var ancak sefer sayıları çok az. Otobüs kampın önünden geçiyor. 139S: İETT Üsküdar Kalkış- Sofular Köyü. Otobüse bindikten sonra ‘Sahilköy Yolu’ durağında inebilirsiniz. Kamp alanına en yakın durak o çünkü. İstanbul’dan gelirken: 139S Üsküdar Kalkış: 09:30 – 14:15 – 19:40. İstanbul’a dönmek için: 139S Sofular Kalkış: 06:45 – 12:00 – 17:00. Siz gitmeden önce yine de bir kontrol edin sonuçta otobüs saatleri değişebilir.

Saklı Koy Plajı – Kabakoz / Şile

Saklı Koy, Şile’nin köylerinden biri olan Kabakoz Köyü’nde yer alıyor. Kabaköz, büyük plajı ve onlarca küçük koyu ile ünlü bir yer. İstanbul’a yaklaşık 70 km mesafede konumlanıyor. Bu plaja İstanbul Şile otoyolundan yaklaşık 1,5 saatlik araç yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Kabakoz Köyü, Şile’nin en sevilen köylerinden de biri. Bu yüzden plajının yanı sıra köyü gezmeyi de ihmal etmeyin.

Akçakese Sahili – Akkaya Plajı / Şile

Akkaya Plajı Akçakese Sahili’nde, İstanbul’un Şile ilçesinde yer alıyor. İstanbul’a 60 km, Şile’ye 17 km uzaklıkta konumlanıyor. Navigasyona Akçakese Akkaya Plajı yazınca direkt konum karşınıza çıkıyor. Aynı zamanda da Şile merkezde tabelaların sizi yönlendirmesi ile Akçakese ayrımından giriyorsunuz, Bungalov Koyu yolunu takip ediyorsunuz ve yol sizi doğrudan sahile ulaştırıyor. Varış noktasında aracınızı park etmek için yeterince yer var. Alternatif bir yol daha bulunuyor. Bu alternatif yol için Bungalov Koyu tabelasına kadar geliyorsunuz.

İmrenli Köyü Sahili / Şile

Akçakese Plajı’ndan doğuya doğru ilerlerseniz İmrenli Köyü Plajı’na ulaşıyorsunuz. Burası Şile’deki birçok plaja göre biraz daha kalabalık olabiliyor. Haritada ya da Yandex navigasyonda ‘İmrenli Sahili’ yazınca hemen karşınıza çıkıyor. Kadıköy’den önce Şile’ye geliyorsunuz. Sonra İmrenli tabelasını takip ediyor ve yaklaşık 1,5 saatlik bir araç yolculuğunun ardında buraya ulaşıyorsunuz. Bu sahilde deniz temiz, yosun yok, mis gibi kumluk bir plaj var. Plajda bulunan bazı işletmeler giriş ücreti talep edebiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL