DİZİ

Medcezir dizisi tekrar ekranlara dönüş yapıyor!

Star TV tarafından 17 Nisan Cuma akşamının yayın akışı duyuruldu. Yeni akışa göre saat 20.00’den itibaren Medcezir dizisi yeniden ekrandaki yerini alacak. Bir döneme damgasını vuran Medcezir dizisinde Çağatay Ulusoy,..

Medcezir dizisi tekrar ekranlara dönüş yapıyor!

Star TV tarafından 17 Nisan Cuma akşamının yayın akışı duyuruldu. Yeni akışa göre saat 20.00’den itibaren Medcezir dizisi yeniden ekrandaki yerini alacak. Bir döneme damgasını vuran Medcezir dizisinde Çağatay Ulusoy, Taner Ölmez,Can Gürzap, Serenay Sarıkaya, Hazar Ergüçlü, Metin Akdülger, Barış Falay, Murat Aygen, Şebnem Dönmez, Mine Tugay gibi birçok oyuncu rol almıştı.

13 Eylül 2013 tarihinde ilk bölümüyle ekrana gelen dizi, 12 Haziran 2015 tarihinde final yaparak hayranlarına veda etmişti.Ay Yapım imzalı dizinin senaristleri ise Ece Yörenç ile Melek Gençoğlu idi. Dizi aynı zamanda Serenay Sarıkaya’nın televizyon ekranlarında yer aldığı son yapımdı. Oyuncu daha sonra Fi isimli dijital platform yapımında rol aldı ama, ekranda başka bir dizide yer almadı.

Müziklerini Toygar Işıklı’nın yaptığı, Ali Bilgin’in yönetmen koltuğunda oturduğu dizi yeniden hayranları ile buluşmaya geliyor. Star TV’de Cuma akşamları artık Medcezir günü…

İşte Medcezir dizisinin konusu:

Tozludere mahallesinden bir delikanlı olan Yaman, ağabeyi Kenan’la karıştığı hırsızlık suçundan sonra pavyonda şarkıcılık yapan annesi Nevin ve onun sevgilisi Hasan tarafından evden kovulunca ona evini açan avukat Selim Serez’le birlikte zengin ve dışarı kapalı bir hayatın sürüp gittiği A.Ş.K. Tepesi’ne (Ahmet Şefik Kaya Tepesi) gelmekten başka çaresi kalmaz. Ender’in itirazlarına karşın eve gelen Yaman’la ailenin tek oğlu içine kapanık bir genç olan Mert çok iyi anlaşırlar.

Mert, siteye yeni geldiği için büyük ilgi gören Yaman sayesinde çocukluk aşkı Eylül’le konuşma fırsatı bulur. Yaman da Eylül’ün en yakın arkadaşı ve Mert’lerin yan komşusu Mira’yla tanışır. Mira’nın babası Faruk müşterilerinin parasını batırmış ve bunu gizlemek için tefecilere bulaşmış bir yatırım uzmanıdır ve Ender’le gençken bir ilişkileri olmuştur. Ender önceleri Yaman’ın onlarla yaşaması konusunda isteksiz davransa da annesinin de hapse girmesiyle evlerinde kalmasına razı olur. Mira ile Yaman ilk karşılaşmalarıyla birbirlerinden etkilenmişlerdir fakat Mira uzun zamandır Orkun’la birliktedir ve ailesi bu birlikteliği desteklemektedir.

Mira’nın zenginlik ve lüks düşkünü annesi Sude, Faruk’un battığını öğrenince onu terk eder. Mira ise hem ailesinin parçalanması hem de Orkun tarafından aldatıldığını öğrenmesinin ardından depresyona girer. Bu sırada Mert ve Eylül arasında da yakınlaşmalar olur ve Mert şımarık Eylül’le kafa dengi Tuğçe arasında seçim yapmak zorunda kalır.

Ender’in babası Asım Şekip Kaya, Yaman’ın yanlarına yerleşmesine sıcak bakmaz. Mira’ın annesi Sude de aynı fikirdedir ve kızının bunalımlarından Yaman’ı sorumlu tutar. Yaman’ın abisi Kenan’ın ortaya çıkması işleri daha da zorlaştırır. Ender ve Selim ise Selim’e gelen yeni iş teklifi konusunda anlaşmazlık yaşarlar. Selim’in işi kabul etmesi ve eski arkadaşı Selda ile tekrar çalışmaya başlaması aralarındaki gerilimi arttıracaktır.

Yaman, Mert’in okuluna kabul edilmek için sınavlara girerken Sude de Mira’yı psikolojik tedavi görmesi için zorlamaktadır. Yaman okula kabul edilse de kendini oraya ait hissetmez, Orkun da hayatını zorlaştırmaya devam etmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL