SEYAHAT

Marmaris’te gezilecek en güzel yerler!

Marmaris Gezilecek Yerler Tarihi alanların dışında da, doğa manzarası ile çevre bölgeler içerisindeki birçok doğal güzellikleri ile mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri olmalıdır. İçmeler Plajı  İçmeler Plajı, Marmaris ilinin merkezine..

Marmaris’te gezilecek en güzel yerler!

Marmaris Gezilecek Yerler Tarihi alanların dışında da, doğa manzarası ile çevre bölgeler içerisindeki birçok doğal güzellikleri ile mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri olmalıdır.

İçmeler Plajı

 İçmeler Plajı, Marmaris ilinin merkezine konum olarak  8 km uzaklıkta yer alan, her sene birçok turist tarafından tercih edilmekte olan plaj bölgelerinden bir tanesidir. Marmaris merkezine yakın olması, oldukça büyük bir bölge içerisine kurulu olması ile bölgenin en çok tercih edilen bölgelerinden biri haline gelmiştir.

Turunç Halk Plajı

Turunç Halk Plajı, Marmaris ili merkezine 21 km uzaklıkta yer almakta olan bir koydur. Muhteşem bir tabiat içine kurulu olması, modern otellerin yer alması ile, en çok tercih edilen bölgeler arasında yer almasını sağlamıştır.

Uzunyalı Plajı

Uzunyalı Plajı, Marmaris Halk Plajı olarak adlandırılan bölgeden hemen sonra başlamakta olan, merkeze 10 km uzaklıkta ve sahile sahip olan bir plaj konumundadır. Sahil içerisinde birçok restoran ve kafe bulunmaktadır.

Kleopatra Adası Plajı (Sedir Adası)

 Kleopatra Adası Plajı, yani diğer adı ile Sedir Adası Plajı, Marmaris ilinin merkezine yaklaşık olarak 16 km uzaklıkta yer almakta olan, geldiğinizda mutlaka gitmeniz gereken yerlerden biri olarak yer alması gereken plajlardan biridir.

Marmaris Müzesi ve Kalesi

Marmaris için bir simgesel yerlerden biri haline gelen Marmaris Kalesi, İyonlular zamanında yani milattan önce 1044 senesinde yapılmıştır. Kanuni Sultan Süleyman zamanında yenilenmiş ve daha geniş bir alana yayılmış olan bu kale, 1. Dünya Savaşı zamanında da oldukça fazla zarar gören alanlardan biri olmuştur. Kale içerisinde toplamda 18 oda, çeşme ve ark yer almaktadır.

Hafsa Sultan Kervansarayı

Marmaris ilçesi içerisinde Osmanlı döneminden kalan yapılarından birisi ise Hafsa Sultan adı verilmiş olan kervansaraydır. Zamanında adını taşımış olduğu sultan için yapılmış olan bu kervansaray, kaleye doğru yol alan bir dal yola kurulmuştur.

Baca Mağarası

Yaz aylarında deniz içerisinde yer alan aktivitilere ilgi duyan arkadaşlar için, oldukça cazip fırsatlar içerisinde, Marmaris ilinde dalış ve su altı fotoğrafçılığı gibi alanlar için oldukça idealdir. Eğer sizde dalış sporlarına karşı ilgi duyuyorsanız ve ilgilenmek isterseniz, bu eşsiz mağara içerisinde lginç bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ülkemizde oldukça önemli dalış noktalarından biri olması dışında, değişik yapısı ile mutlaka deneyimlenmelidir.

Eski Çarşı

Eski Çarşı, yani diğer adı ile Tarihi Bedesten, Marmaris merkez çarşı içinde yer alan bir alandır. Birçok yüzyıl içerisinde olduğu gibi, günümüzde de önemli eşyalardan sayılan, ipke, kumaş, demi ve halıların satışı gerçekleştirilmektedir. Haftanın hangi gününde olursa olsun oldukça kalabalık bir yapısı vardır ve özellikle de farklı ülkelerden gelen yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL