SİNEMA

Margot Robbie’nin IMDb Puanı yüksek En İyi Filmleri!

Güzelliğiyle sinemaseverleri kendine hayran bırakan ünlü aktör Margot Robbie’nin en iyi filmlerini listeledik.  Para Avcısı (2013) – IMDb: 8.2 Ünlü yönetmen Martin Scorsese imzalı unutulmaz film The Wolf of Wall..

Margot Robbie’nin IMDb Puanı yüksek En İyi Filmleri!

Güzelliğiyle sinemaseverleri kendine hayran bırakan ünlü aktör Margot Robbie’nin en iyi filmlerini listeledik.

 Para Avcısı (2013) – IMDb: 8.2

Ünlü yönetmen Martin Scorsese imzalı unutulmaz film The Wolf of Wall Street sinema dünyasına damgasını vurmuş ve en çok izlenen yapımlardan biridir. Başrollerinde Leonardo Di Caprio, Jonah Hill ve Margot Robbie yer almıştır. Gerçek bir hayat öyküsünü konu edinen film henüz 24 yaşında finans piyasasının tepesine çıkan Jordan Belford’u anlatmaktadır. Mükemmel zekası ve akıl dolu dolandırıcılık sistemiyle zengin olan Jordan Belfort fakirlikten zenginliğe geçen bir adamdır. Uyuşturucu, kadın, para ve pahalı zevklere düşkün olan Jordan Belford güzeller güzeli model Naomi’yi de elde etmeyi başarmıştır. Filmde Naomi karakterine hayat veren Margot Robbie’de muhteşem oyunculuk performansı ve güzelliğiyle dikkat çekmiştir.

Zamanda Aşk (2013) – IMDb: 7.8

Ailenin erkeklerine has fantastik bir özelliği olduğunu fark eden Tim zamanda yolculuk ederek geçmişte yaşadığı utanç verici olayları düzeltmeye başlar. Bu şekilde hayatını yoluna koyan Tim kısa bir süre sonra Londra’ya taşınır ve orada güzel bir kadın olan Mary’ile tanışır. İlişkilerinde de bu özel yeteneğini kullanan Tim mutlu olduğunu düşünse de hataların ve yanlışların da bu hayatın bir parçası olduğu gerçeğini hatırlayacaktır. Fantastik bir senaryoya sahip olan filmin başrollerinde Domhnall ve Bill Nighy yer alırken Margot Robbie’de Charlotte karakterine hayat vermiştir.

Bir Zamanlar Hollywood’da (2019) – IMDb: 7.7

Sinema dünyasının efsanevi yönetmeni Quentin Tarantino imzalı filmin oyuncu kadrosunda Leonardo Di Caprio, Brad Pitt ve Margot Robbie gibi dev isimler yer almıştır. Eski bir Western aktörü olan Rick Dalton tekrar Hollywood’da hakkettiği yerini almak isterken yanında olan tek kişi onun dublörü olan Cliff Booth’dur. Tüm bağlantılarını kullanmasına rağmen uygun bir proje bulamayan Rick aynı zamanda Hollywood’un yeni gözdelerinden Sharon Tate’ile de komşudur. Ancak Charles manşon isimli bir tarikat Sharon’u ve 4 arkadaşını vahşice katletmiştir.

Ben, Tonya (2017) – IMDb: 7.5

Margot Robbie’nin en sevilen filmlerinden biri olan “Ben, Tonya” Amerika’nın en iyi buz pateni sporcusu olan Tonya Harding’in hayat hikayesini anlatmaktadır. Başarıları ve imkansız akrobatik hareketleriyle tanınan Tonya olimpiyatlarda ve yerel düzeyde birçok başarı elde etmiştir. Ancak 1994 yılında yapılacak olan yarışlar için eski kocasıyla birlik olup en büyük rakibine bir komplo girişiminde bulunan Tonya, olayın ortaya çıkmasıyla büyük bir kayıp yaşar. Ancak olaylar gerçekten de böyle midir? Muhteşem oyunculuğuyla yıldızlaşan Margot Robbie filmde adeta şov yaparken Allison Janney ve Sebastian Stan ona eşlik etmişlerdir.

 Elveda Christopher Robin (2017) – IMDb: 7.1

Domhnall Gleeson ve Margot Robbie’nin başrolünde yer aldığı biyografi filmi ünlü çocuk kitabı yazarı A.A. Milne’nin hayatını anlatan film ayrıca yazar ve oğlu Christopher Robin arasındaki ilişkiyi de konu edinmiştir. 1. Dünya Savaşı sonrasında bastığı kitaplarla insanları hayat bağlayan Milne dünyaca ünlü bir hale gelir ve her yerde ondan bahsedilmektedir. Ancak bu durum Milne’nin ailesine kötü yansıyacaktır. En iyi Margot Robbie filmlerinden biri olan “Elveda Christopher Robin’in” yönetmenliğini Simon Curtis yapmıştır.

Aşk Uğruna (2014) – IMDb: 7.0

2. Dünya Savaşı sıralarında yaşanan bir aşk öyküsünü konu edinen film Irene Nemirovsky’nin romanından sinemaya uyarlanmıştır. Lucy Angellier Fransa’da yaşayan genç ve güzel bir kız olup annesiyle birlikte yaşamaktadır. Bu sırada işgal edilmekte olan Paris’ten birçok mülteci Lucy’nin yaşadığı kasabaya yerleşmeye çalışır. Aynı anda Alman askerleri de kasabadaki evleri işgal etmektedirler. Bu sayede tanışan Lucy ve Alman subayı Bruno von Falk ilk başlarda birbirlerinden haz etmeseler de yavaş yavaş aşk yaşamaya başlarlar. Ancak bu aşk o yıllarda yapılabilecek en büyük hatadır. Ünlü aktör Margot Robbie’yi yan rolde gördüğümüz film muhteşem senaryosu ile listemizde yerini almıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL