DİZİ

Lucifer dizisi hakkında ilginç gerçekler!

Lucifer; konusu ve oyuncuları ile ülkemizde de geniş takipçi kitlesine sahip dizilerden bir tanesi olmayı başardı. Bu içeriğimizde severek izlediğimiz Lucifer dizisi hakkında duyunca şaşıracağınız ilginç bilgileri sizler için bir..

Lucifer dizisi hakkında ilginç gerçekler!

Lucifer; konusu ve oyuncuları ile ülkemizde de geniş takipçi kitlesine sahip dizilerden bir tanesi olmayı başardı. Bu içeriğimizde severek izlediğimiz Lucifer dizisi hakkında duyunca şaşıracağınız ilginç bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Tom Ellis dizide aynı isimli cehennemin eski lordu Lucifer’e hayat veriyor. Fakat gerçek hayatta Tom Ellis’in ailesinin aşırı dindar oluşu tam bir ironi! Ellis’in babasının yanı sıra kız kardeşi rahibe, kayınbiraderi ve amcası da birer vaftizci papazdır. Ellis, Lucifer’i “Büyük bir teolojik tartışmadan” ziyade “Hicivsel bir telafi hikâyesi” olarak gördüğünü söylüyor.

Lucifer dizisi daha yayınlanmadan birçok kişiden ve örgütten kaldırılması yönünde tepkiler aldı. Birkaç örgüt FOX kanalına dizinin yayından tamamen kaldırılması yönünde dilekçe verdi. Eğer FOX diziyi yayınlamaya devam ederse bunun Hristiyanlık ve İncil için saygısızlık olacağını belirttiler.

Her ne kadar büyük bir çoğunluk Lucifer’in yayından kaldırılması istense de diziyi destekleyen de büyük bir kitle vardı. Hatta; Los Angeles’ta FX’in The People v. O. J. Simpson: American Crime Story dizisinin billboardlarına birileri tarafından sprey boyayla “Lucifer’i izleyin!” yazısı yazıldı.

Bu karakterin veya hikayenin nereden doğduğu konusunda çok farklı duyumlar almış olabilirsiniz. Gerçek şu ki, yazar Neil Gaiman “The Sandman” çizgi romanında Lucifer karakterini yaratırken şarkıcı David Bowie’den ilham almıştır. Dizide hâlâ David Bowie’nin ve müziğinin etkisinin olduğu görülmektedir.

Lucifer, gece kulübünde şarkı söylediği ve piyano çaldığı için Ellis, karakterine özel bir müzik listesi hazırlamaya karar vermiş. Listede David Bowie’nin Fame ve Rebel Rebel şarkılarının yanı sıra Jimi Hendrix’in Purple Haze ve Johnny Cash’in Ring of Fire şarkıları da yer alıyor. Dizide çalan müzikler ve şarkılar da dizinin etkileyiciliğini daha çok artırmayı başarıyor.

Lucifer’in annesi Charlotte’u canlandıran Tricia Helfer role seçildiği zaman, Tom Ellis mutluluğunu gizleyememiş. Ellis, Helfer’ın Battlestar Galactica’da oynadığı zamanlarda hayranıymış.

İlk sezonun yedinci bölümü olan “Wingman”in çekimleri, üstlerinde rastgele dolaşan drone yüzünden kesintiye uğramış. Nihayet dizinin güvenlik görevlisi drone’u uçuran adamı tespit etmiş ve drone’u indirmesini istemiş. Ancak adamdan ret yanıtını almış. Bunun üzerine aktör DB Woodside adamla konuşmaya çalışmak için adamın yanına gitmiş ve arabasının kapısını çalarak onunla konuşmak istediğini söylemiş. O andan itibaren Woodside, tam anlamıyla Amenadiel’a benzediğini fark etmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL