DİZİ

Kuruluş Osman’da Ertuğrul Bey geri mi dönüyor?

Reyting rekortmeni dizi Kuruluş Osman 18. son bölümünde dizinin hayranlarını heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Burak Özçivit’in başrolde oynadığı Kuruluş Osman’ın son bölümündeki ”Bu tarihi vazifede yalnız olmayacaksın. Kendi kanından. Kendi..

Kuruluş Osman’da Ertuğrul Bey geri mi dönüyor?

Reyting rekortmeni dizi Kuruluş Osman 18. son bölümünde dizinin hayranlarını heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Burak Özçivit’in başrolde oynadığı Kuruluş Osman’ın son bölümündeki ”Bu tarihi vazifede yalnız olmayacaksın. Kendi kanından. Kendi canından birisi olacak” sözleri merak uyandırdı. ‘Kuruluş Osman’a Ertuğrul Bey geri mi dönecek?’ sorusu akıllara geldi. Diriliş Ertuğrul’un devamı olan diziye Engin Altan Düzyatan’ın katılıp katılmayacağı ise yeni bölümlerde ortaya çıkacak.

Başrollerinde Burak Özçivit, Saruhan Hünel, Ragıp Savaş, Ayşegül Günay, Nurettin Sönmez, Özge Törer ve Alma Terzic’in yer aldığı, yapımcılığını Bozdağ Film’in üstlendiği Kuruluş Osman, merakla beklenen 18. son bölümüyle ekrana geldi.

Kuruluş Osman’ın son bölüm final sahnesinde seyirciyi oldukça heyecanlandıran ipuçları verildi. Burak Özçivit’in hayat verdiği Osman Bey’e söylenen ”Bu tarihi vazifede yalnız olmayacaksın. Kendi kanından. Kendi canından birisi olacak” sözleri ortalığı salladı.

Bu sözlerin ardından ise Diriliş Ertuğrul dizisinin müziğinin çalması da izleyenleri iyice heyecanlandırdı. Dizinin son sahnesi Engin Altan Düzyatan müjdesi verince sosyal medyada da çok konuşuldu. Engin Altan Düzyatan diziye geri mi dönüyor sorusu akıllara geldi. Twitter’da çok konuşulanlardan biri oldu.

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜM ÖZETİ

Geyhatu’nun Bizans prensesi Adelfa ile evlenmesine mani olarak Moğol-Bizans ittifakına engel olan Osman Bey, Geyhatu’yu arkasına alan Alişar ve Dündar’ın ittifakına karşılık Balgay’la birlikte hareket etmek zorunda kalır. Aksakallılarla buluşan Osman, Moğol-Bizans ittifakındaki yeni gelişmeleri öğrenirken, Kayı uluğlarından biri olan yeni yoldaşının müjdesini de alır.

Dündar, Alişar’la yaptığı plan uyarınca Kayı Obası’na giderek Gündüz Bey’den af diler. Osman Bey, Prenses Adelfa’yı koruma görevini Bala Hatun’a verir.

Osman Bey; Moğol-Bizans ittifakının yeni hamlesine karşılık verip Geyhatu’yu arkasına alan Alişar ve Dündar’ın kurduğu oyunu bozabilecek mi? Gündüz Bey, af dileyen Dündar’a nasıl yanıt verecek? Bala Hatun ve Prenses Adelfa arasında neler yaşanacak?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL