DİZİ

Kuruluş Osman dizisi reytingler iyi gidiyor!

Kuruluş Osman’ın çarşamba akşamı ekrana gelen 26’ncı bölümü tüm kategorilerde reytingin zirvesinde yer alırken, duygusal anları ve heyecan yüklü sahneleriyle izleyicisi mest etti. ‘Kuruluş Osman’; ‘Tüm Kişiler’de %10,97 izlenme oranı..

Kuruluş Osman dizisi reytingler iyi gidiyor!

Kuruluş Osman’ın çarşamba akşamı ekrana gelen 26’ncı bölümü tüm kategorilerde reytingin zirvesinde yer alırken, duygusal anları ve heyecan yüklü sahneleriyle izleyicisi mest etti. ‘Kuruluş Osman’; ‘Tüm Kişiler’de %10,97 izlenme oranı ve %29,75 izlenme payı, AB sosyal kategoride %8,96 izlenme oranı ve 25,66 izlenme payı, 20+ABC1’de %10,93 izlenme oranı ve %28,88 izlenme payı elde ederek tüm kategorilerde rakiplerine fark atarak birinci oldu.

Bizans-Moğol ittifakının Kayı Obası’na yaptığı baskını boşa çıkaran Osman Bey, Moğol komutanı Subutay’ı infaz etse de Sofia obadan kaçmayı başardı. Abdurrahman Alp’in kolunu kaybetmesi ve Konur Alp’in ölümü bölüme damga vururken, finalde Balgay’ı etkisiz hale getiren Osman Bey, Sofia ve onun seçkin savaşçı birliği tarafından köşeye sıkıştırıldı…

Aksiyon yüklü sahneleri ile büyük beğeni toplayan ve sezon finali öncesinde heyecanı zirveye ulaştıran 26’ncı bölüm, #VatanSevdamız etkiketi ile sosyal medyada çok konuşulurken, Türkiye’de ve dünyada trend listesinde yer aldı.

26’ncı bölümün ardından ortaya çıkan “Osman Bey, Sofia’nın ölüm timini alt edebilecek mi”, “Kayı Obası’nda baskının ardından dengeler nasıl değişecek”, “Osman Bey ve alpleri, Kulucahisar Kalesi’ni Bizans’tan alabilecek mi”, “Geyhatu, Moğol kuvvetlerinin yenilgisinin ardından Osman Bey’e nasıl bir sürpriz hazırlayacak” soruları, 24 Haziran Çarşamba akşamı ATV’de yayınlanacak sezon finalinde yanıt bulacak.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, ATV ekranlarında çarşamba akşamına damgasını vurmaya devam edecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL