SEYAHAT

Kurşunlu Kaplıcaları!

Tarihi birikimi ve doğasıyla dikkatleri üzerine toplayan Manisa, aynı zamanda binlerce yıldır yoğun ilgi gören bir şifa merkezi olma özelliği taşıyor. Kentin bu yönünü kavramak için öncelik verilebilecek yerlerin başında..

Kurşunlu Kaplıcaları!

Tarihi birikimi ve doğasıyla dikkatleri üzerine toplayan Manisa, aynı zamanda binlerce yıldır yoğun ilgi gören bir şifa merkezi olma özelliği taşıyor. Kentin bu yönünü kavramak için öncelik verilebilecek yerlerin başında ise Salihli’ye deyim yerindeyse bir taş atımı uzaklıktaki Kurşunlu Kaplıcaları geliyor.

Kurşunlu Kaplıcaları, sıcaklığı 43 ila 91 santigrat derece arasında değişen kaynaklardan gelen şifalı suları sayesinde binlerce yıldır ziyaretçilerine şifa dağıtmaya devam ediyor. Kaplıca bu özelliğini; kalsiyum sülfat, kükürt ve hidrojen sülfür gibi mineraller açısından zengin sularına borçlu.

2.172 mg/lt mineral yoğunluğuna sahip kaplıcalar; romatizma, cilt ve kadın hastalıklarının tedavilerini destekleyici özelliğe sahip. Bu hastalıklara ek olarak ameliyat sonrası eklem ağrıları ve kireçlenme sorunları yaşayan bireyler de rahatlamak için Kurşunlu Kaplıcaları’nı ziyaret ediyor.

Birçok hastalığın tedavisini destekleyici özelliğine ek olarak konumu sayesinde yazın en sıcak günlerinde bile kaplıcaların bulunduğu bölgede serin havanın keyfini sürebilirsiniz. Zaten bu özelliğinden dolayı kaplıcalar, yalnızca gezginlerin Manisa gezilecek yerler listelerinde kendisine sıklıkla yer bulmuyor. Yerel halk da özellikle hafta sonları buraya yoğun ilgi gösteriyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL