SEYAHAT

Kurban Bayramı’nda Kaçamaklık Tatil Beldeleri!

Bu yıl Kurban Bayramı 10 Ağustos 2019 Çarşamba günü arife günüyle başlıyor ve 14 Ağustos Çarşamba günü bitiyor. Dinlenmek, ailenizle ve sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek için değerlendirebileceğiniz en ideal zaman…

Kurban Bayramı’nda Kaçamaklık Tatil Beldeleri!

Bu yıl Kurban Bayramı 10 Ağustos 2019 Çarşamba günü arife günüyle başlıyor ve 14 Ağustos Çarşamba günü bitiyor. Dinlenmek, ailenizle ve sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek için değerlendirebileceğiniz en ideal zaman.

Mazı / Bodrum – Muğla

Bodrum’un yanı başında ama asla Bodrum kadar turist akına uğramamış bir yer. Doğasıyla, deniziyle bakirliğini korumak için direnen yerlerden olan Mazı ‘Hala tam bozulmamışken gidelim.’ denen yerlerden. Bodrum’un arka bahçesi dediğimiz Mazı halen çok kişi tarafından bilinmediği için sakin bir tatil arayanlara gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğimiz yerlerden.

Kalem Adası / Dikili – İzmir

Herkes İzmir’i bilir. Belki birazı Dikili’yi de bilir ama Bademli Köyü’nü ve Kalem Adası’nı öyle herkes bilmez. Zamanın akmayı unuttuğu, saatlerin geçmediği, sadece doğanın ve denizin sesi eşlik ettiği bu ada huzur dolu bir tatil sunuyor ziyaretçilerine.

İğneada / Demirköy – Kırklareli

İğneada, cennet ülkemizin en uzun sahillerinden birine ev sahipliği yapmasının yanında Avrupa’nın yüzölçümü olarak en büyük longoz ormanlarına da sahip. Karadeniz’e kıyısı olan İğneada; tertemiz denizi, incecik kumlarla kaplı plajları, yemyeşil ormanları ile doğa tutkunlarını kendine çekiyor. Bayram tatillerinde herkesin Ege ve Akdeniz sahillerine gitmesi İğneada’nın daha sakin ve huzurlu olmasında önemli bir etken.

Kaleköy / Kaş – Antalya

Antalya’da bayramda sakin bir yer var mi ki? derseniz hemen yanıtlayalım. Evet, var. Antik çağlardaki adı Simena olan Kaleköy. Likya uygarlığından günümüze kadar gelebilen tarihi kalıntıların arasında denize girmek ve tatil yapmak isteyenlerin adresi burası. 

  Gideros / Cide – Kastamonu

Vakti zamanında Cenevizliler buraya Gideros demiş ve öyle de kalmış bu doğa harikası yerin adı. Karadeniz’in enfes doğasından nasibini alan bu koy Kastamonu’nun Cide ilçesine 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Maviyle yeşilin iç içe geçerek kucaklaştığı bu koyda balığın tadına bakmadan ayrılmayın.

Laz Koyu / Gökçeada – Çanakkale

Çanakkale’nin her köşesi ayrı güzel ama adaları bir başka güzel. Bozcaada tüm yaz sezonu boyunca tatilcilerin akınına uğruyor. Ancak Gökçeada, Bozcaada’ya göre her sezon daha sakin, daha sessiz. Adanın denize girilebilecek birçok koyu ve plajı var. Bu koylardan bizlerin en çok sevdiği Laz Koyu. İncecik kumlu plajı ve sığ deniziyle hem çocuklar için güvenli hem de buz gibi suyuyla oldukça serinletici.

Suluada / Adrasan – Antalya

Akdeniz’in tatil ve turizm cenneti Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan’ın hemen karşısında yer alan bir ada burası. Bu adanın plajı için Türkiye’nin Maldivler’i desek abartmış olmayız. Bu adada 2 tane efsane plaj var. Bu plajların bembeyaz kumları ve turkuaz renkli berrak denizi size kendinizi adeta Maldivler’e gelmişsiniz gibi hissettiriyor. Adaya Adrasan’dan kalkan tur tekneleriyle kolayca ulaşabilir, gün boyunca denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL