DİZİ

Kulaktan kulağa dolaşan popüler diziler!

2020 ile birlikte dizi piyasası epey hareketlendi. Özellikle dizilerin çok hızlı tüketildiği şu günlerde yapımcılar pek çok farklı konuda diziyi ekranlara getirmeye devam ediyor. Sizler için Kulaktan kulağa dolaşan popüler..

Kulaktan kulağa dolaşan popüler diziler!

2020 ile birlikte dizi piyasası epey hareketlendi. Özellikle dizilerin çok hızlı tüketildiği şu günlerde yapımcılar pek çok farklı konuda diziyi ekranlara getirmeye devam ediyor. Sizler için Kulaktan kulağa dolaşan popüler dizileri listeledik.

 Normal People

 

BBC ve Hulu ortak yapımı olan Normal People, son zamanlarından en popüler dizilerinden biri. Sally Rooney’in aynı adlı kitabından uyarlanan Normal People, bir aşk hikayesini anlatılabilecek en yalın ve doğal haliyle anlatıyor. Karakterlerin duygularını derin bir şekilde hissedebileceğiniz bu diziyi henüz izlemediyseniz mutlaka bir şans vermenizi öneriyoruz.

Hollywood

Proje tasarımını Ryan Murphy’nin gerçekleştirdiği Hollywood, izleyiciyi 1940’ların Los Angeles’ına götürerek oyuncu olma hayaliyle Hollywood’a gelen gençleri anlatıyor. Dizi ayrıca film sektöründe yaşananları da gözler önüne seriyor. Özellikle Hollywood’da o dönemlerdeki ırk ve cinsiyet ayrımına dikkat çeken dizinin hikayesinde gerçek bir öyküye de yer veriliyor. Hollywood son dönemde yapılmış popüler diziler arasında yer alıyor.

Into The Night

Bu yılın en çok dikkat çeken yapımlarından biri olan Into The Night seyiriciyi ilk andan itibaren içine çeken dizilerden bir. Post apokaliptik olan Into The Night’ın oyuncu kadrosunda Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş da “Ayaz” karakteri ile yer alıyor. Dizinin konusu ise şöyle; güneşin insanları öldürdüğünü fark eden bir asker havalimanından bir uçağı içindeki yolcularla birlikte kaçırarak batıya gitmeye çalışıyor.

Aşk 101

Netflix yapımı Türk dizisi olan Aşk 101, bu yılın en çok konuşulan dizilerinden biri. Senaryosu Meriç Acemi tarafından kaleme alınan dizi, öğretmenlerinin okuldan ayrılmaması için basketbol koçuna aşık olmasını sağlamaya çalışan 5 öğrenciyi, onların yaşamlarını ve arkadaşlıklarını konu ediniyor.

Run

Popüler diziler arasında yer alan HBO yapımı Run, iki eski sevgilinin yıllar sonra yan yana gelmesi ile başlayan gizemli, romantik ve komedi dolu olayları anlatıyor. Dizide Merritt Wever, Domhnall Gleeson ve Archie Panjabi gibi isimler yer alıyor.

Valeria

Netflix’in İspanyol yapımı bir başka dizisi olan Valeria, işinde ve evliliğinde sıkıntılar yaşayıp arkadaşlarıyla dertleşen ve onlardan destek alan genç bir kadının hikayesini konu ediniyor. Gerçek hikayesiyle dikkat çeken dizide Diana Gómez, Silma López ve Paula Malia rol alıyor.

The Luminaries

Eva Green’i başrolünde izlediğimiz BBC dizisi The Luminaries, Man Booker ödülü alan en genç yazar ünvanlı Eleanor Catton’ın aynı isimli romanından uyarlandı. 1860’lı yıllarda geçen dizi iki genci odak noktasına alarak, onların cinayet ve intikam dolu hikayesini anlatıyor.

Freud

Bu yılın en çok konuşulan dizilerinden biri Freud oldu. Popülerliğini hala koruyan dizi, 19. Yüzyıl Viyana’sında geçiyor. Sigmeund Freud’un hayatından kesitlerin de olduğu dizide, o dönemlerde yaşanan kaybolma ve cinayet vakalarının çözüme kavuşması konu ediniliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL