SİNEMA

Komedi filmi önerileri!

Yeni bir film keşfi yapma isteğiniz yoksa, komedi sevenlerin yakından tanıdığı klasikler size keyif verebilir. Sinemanın son 30 yılına damgasını vuran en iyi komedi filmlerini sizin için derledik. Çıplak Silah..

Komedi filmi önerileri!

Yeni bir film keşfi yapma isteğiniz yoksa, komedi sevenlerin yakından tanıdığı klasikler size keyif verebilir. Sinemanın son 30 yılına damgasını vuran en iyi komedi filmlerini sizin için derledik.

Çıplak Silah serisi

Absürd komedinin ilk ve en iyi örneklerine göz atmak için Çıplak Silah serisini izlemek iyi bir fikir. Leslie Nielsen’ın unutulmaz dedektif karakterinin kahkaha dolu sahneleriyle çocukluğuna ve gençliğine dönmek isteyenler için Çıplak Silah filmleri eğlenceli dakikalar sunuyor. 

Çatlak Profesör ve diğer Eddie Murphy filmleri  

Komedi dendiğinde Eddie Murphy’den bahsetmemek olmaz. Hangi film olursa olsun enerjisi ile izleyicilerin modunu yükselten ünlü oyuncu, unutulmaz komedi filmlerinin baş rollerini aldı. Özel bir makyaj tekniğiyle 8 farklı karakteri canlandırdığı Çatlak Profesör ve devam filminin yanı sıra, komedi türünün bir diğer yıldızı Steve Martin’le birlikte rol aldığı ve iki karakteri birden canlandırdığı Bowfinger ile de komedi tarihine adını yazdırdı. 

Çılgın Aile ve diğer Steve Martin filmleri 

The Jerk filmiyle ilk çıkışını yapan efsanevi komedi oyuncusu Steve Martin, 1991 yapımı Gelinin Babası ile geniş kitleler tarafından sevilen bir karaktere imza attı. Çatlak Yönetmen’de bir diğer sevilen isim Eddie Murphy ile oynayan Steve Martin; daha sonra Kirli, Çürük ve Adi Sürüsüne Bereket, Looney Tunes-Maceraya Devam, Pembe Panter, Yatağımdaki Kız, Çılgın Aile gibi birçok yapımda yer aldı. Sevimli oyunculuğuyla Steve Martin neredeyse tüm filmlerinde eğlenceli dakikalar vadediyor.   

American Pie serisi 

Bir miktar erotizm katkılı gençlik komedisi olan Amerikan Pastası’nın 1999’daki ilkinin çok sevilmesi üzerine üç devam filmi daha çekildi. Birbirinden farklı karakterde dört lise öğrencisinin kızlara yaklaşımlarını konu alan film, gençlerin ilk cinsel deneyimlerini yaşamak için çabaladığı eğlenceli sahneleriyle hatırlanıyor. 

Şaşkın Dedektif

Daha sonraları Oscar alan oyuncu Martin Lawrence’ı aksiyon-komedi dalında zirveye taşıyan filmde, elmas hırsızı karakterin, çaldığı elmasları sakladığı inşaatın polis merkezine dönüşmesiyle yaşanan maceralar işleniyor. Martin Lawrence’ın Eddie Murphy’i andıran oyunculuk tarzı çok sevilince, yapımcılar Eddie Murphy ile ikisini 1999 yılında Life adlı filmle bir araya getirdi. Lawrence ayrıca Vay Anam Vay serisiyle de eğlenceli bir komedi performansı gösterdi.    

Ah Mary Vah Mary

Salak ile Avanak’ın yapımcılarından, güzel oyuncu Cameron Diaz’ın ününü katlayan “Ah Mary Vah Mary” hareketli temposu ile sevilen komedi filmlerinden biri olarak sinema tarihinde yerini aldı. “Loser” bir karakter olan Ted’in eski lise arkadaşı ve hayallerinin kadını Mary ile tekrar karşılaşması ile heyecan başlar…

40 Yıllık Bekar

40 Yıllık Bekar, 40 yaşına gelmesine rağmen halen cinsel ilişkiye girmemiş olan yumuşak başlı ve iyi niyetli baş karakterin, herkesten gizlediği bu duruma artık son vermek için harekete geçmesini ele alıyor. Steve Carrell’ın başrolde oynadığı 2005 yapımı film, karakterin naif girişimlerini romantik komedi tadında izleyiciyle buluşturuyor.

Korkunç Bir Film

Çok sevildikten sonra tam 5 filmlik bir seri haline gelen Korkunç Bir Film’in 2000 yılında yayınlanan ilki, o dönemin Altıncı His, Blair Cadısı, Çığlık gibi ünlü korku filmleriyle dalga geçen çıkışıyla epey dikkat çekmişti. Bir grup gencin nereden geldiği belli olmayan bir seri katil tarafından tehdit edilmesiyle olaylar başlar ve tabi ki kahkaha dolu bir akışla sürer…   

Büyük Lebowski

Suç komedisi türünün en iyi örneği kabul edilen, sinema meraklıları için ayrı bir yeri olan the Big Lebowski, farklı bir komedi anlayışını aksiyon-polisiye türüyle bir araya getiren bir klasik. Jeff Bridges ve John Goodman’ın başrollerde olduğu filmin bir diğer ünlü oyuncusu, Julianne Moore. Büyük Lebowski, bir tür kara komedi olarak da tanımlanıyor ve neredeyse kült haline gelmiş bir film olarak sinema tarihinde yerini bulmuş durumda…  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL