SİNEMA

Kişisel gelişim filmleri!

İzlerken kendinizi motive edebileceğiniz en iyi kişisel gelişim filmlerini bir araya getirdik. Steve Jobs (2015) – IMDb: 7.2 Kişisel gelişim filmleri arasında yer alan yapım, teknoloji harikası Apple şirketinin kurucusu..

Kişisel gelişim filmleri!

İzlerken kendinizi motive edebileceğiniz en iyi kişisel gelişim filmlerini bir araya getirdik.

Steve Jobs (2015) – IMDb: 7.2

Kişisel gelişim filmleri arasında yer alan yapım, teknoloji harikası Apple şirketinin kurucusu olan Steve Jobs’ın hayat hikayesini bambaşka bir perspektif ile gözler önüne seriyor. Oscar ödüllü yönetmen Danny Boyle’un yönettiği filmde Michael Fassbender, Kate Winslet ve Seth Rogen rol alıyor.

The Founder (2016) – IMDb: 7.2

Motivasyon filmleri denince hemen akla gelen The Founder, iki kardeşin birlikte işlettiği McDonald’s isimli yenilikçi restoranını azim ve acımasızlıkla çabalayarak dünyanın en büyük restoran zincirlerinden biri haline getiren Ray Kroc’un hikayesini konu alıyor. Michael Keaton, Nick Offerman, John Carroll Lynch ve Laura Dern gibi oyuncuların rol aldığı filmin yönetmenliğini John Lee Hancock üstleniyor.

Whiplash (2014) – IMDb: 8.5

Andrew Neiman, New York’ta bulunan ünlü Shaffer Konservatuvarı’nda birinci sınıf öğrencisidir. Andrew küçük yaşlarından itibaren bateri çalmaktadır ve bu konuda çok iyi olmak istemektedir. Konservatuvarın en prestijli hocası olan Terence Fletcher, Andrew’ı kendi grubuna alır. Fletcher öğrencilerine rahatsız edici boyutta sert davranan bir hocadır. Andrew’in önünde sadece mesleki bir test değil, aynı zamanda psikolojik bir sınav da vardır. Filmde Miles Teller ve J. K. Simmons rol alıyor.

Koç Carter – Coach Carter (2005) – IMDb: 7.3

Gençliğinde başarılı bir basketbol oyuncusu olan Ken Carter, mezun olduğu Richmond Lisesi’nde basketbol koçu olarak görev almaya başlar. Ancak basketbol takımında bir kaos hakimdir ve oyuncular birbirleriyle anlaşamamaktadır. Koç Carter, oyuncularının hem basketbolda hem de sınıflarında başarılı olmalarını istemektedir. Bu nedenle tüm oyuncularını, ortalamalarını 2.3’ün üzerinde tutacaklarına ve tüm derslere gireceklerine dair bir sözleşme imzalamaya zorlar. Daha sonra Koç Carter, oyuncuları disiplinli bir şekilde eğitmeye başlar. Önceden sürekli kaybeden bu takım, Koç Carter ile birlikte kazanmayı öğrenir ve sezona iyi bir başlangıç yaparlar. Ancak tam her şey iyi gidiyor derken oyuncuların akademik ilerleme raporları gelir. Kişisel gelişim filmleri arasında bulunan yapımın başrolünde Samuel L. Jackson yer alıyor.

3 Aptal – 3 Idiots (2009) – IMDb: 8,4

Farhan Qureshi, Rancho Chhanched ve Raju Rastogi, iyi bir mühendislik okulunda okuyan üç öğrencidir. Farhan ailesinin isteği üzerine mühendislik bölümünü seçmiştir. Diğer yandan Raju ailesini yoksulluktan kurtarmayı hedeflemektedir. Rancho ise makineleri çok sevdiği için bu bölümü seçmiştir. Bu üç öğrenci ve profesörleri arasında yaşananlar, dostluk ve aşk gibi kavramları gözler önüne sererken eğitim sistemini de eleştirmektedir. Filmde Aamir Khan, R. Madhavan, Sharman Joshi ve Kareena Kapoor rol alıyor.

Yenilmez – Invictus (2009) – IMDb: 7.3

Yenilmez, Nelson Mandela’nın ülkesinde birliği ve beraberliği sağlamak için Güney Afrika ragbi takımı kaptanıyla yaptığı iş birliğinin ilham verici hikayesini konu alıyor. Yeni seçilen Nelson Mandela, milletinin ırksal ve ekonomik nedenlerden dolayı ayrımcılığa uğradığını bilmektedir. Mandela, sporun uluslararası dili sayesinde insanları birleştireceğine inandığı için 1995 Ragbi Dünya Kupası’nda inanılması güç bir çıkış yapan Güney Afrika futbol takımını destekler. Filmin başrollerini Matt Damon ve Morgan Freeman ikilisi paylaşıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL