MEKANLAR SEYAHAT

Kış eğlencelerinin yeni adresi!

Ahır Dağı’nın 2050 metre yüksekliğe sahip sırt yamacından başlayarak kuzey yamacına kadar devam eden Yedikuyular kayak tesisi, kayak yapmayı sevenler için Akdeniz’in incisi Kahramanmaraş’ta kurulan ilk merkez özelliğini taşıyor. Şehir..

Kış eğlencelerinin yeni adresi!

Ahır Dağı’nın 2050 metre yüksekliğe sahip sırt yamacından başlayarak kuzey yamacına kadar devam eden Yedikuyular kayak tesisi, kayak yapmayı sevenler için Akdeniz’in incisi Kahramanmaraş’ta kurulan ilk merkez özelliğini taşıyor.

Şehir merkezine en yakın kayak tesisi olarak bilinen bu tesis, kent merkezine 17 km. mesafede. Kış aylarında sucuk ekmek partisi ve kızak eğlencesi için oldukça ilgi gören Yedikuyular, özellikle hafta sonları yoğun araç trafiğine neden oluyor.

Aralık ve Mart ayları aralığında kayak yapmak isteyenleri misafir eden bu merkez, kış aylarında kar kalınlığının 1 metreye ulaştığı zamanlara ev sahipliği yapıyor. Yaz aylarında ise yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek isteyenler için son derece ideal bir tesistir.


Otobüs Güzergah ve saatleri


Yedikuyular Kayak Merkezi’ne hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada iki gün otobüs seferi konulmuştur.
Hareket yeri: Büyükşehir Belediyesi karşısı
Hareket saati: 10:30
Geri dönüş saati: 16.00


Neler yer alıyor?

Yedikuyular Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezinde 540 metrekare Danışma ve Yönetim Birimi, 550 metrekare Restaurant ve Cafe, 140 metrekare umumi bay-bayan tuvalet ve lavabo 140 metrekare üst istasyon, 270 metrekare kar ezme aracı garajı 2 adet jeneratör binaları 2 adet su depoları ile alt istasyonu kotu olan 1.833 metre rakımından üst istasyon kotu olan 2.044 metre rakımına telesiyej ve teleski hatları ile ulaşılacak.
760 metre uzunluğunda 1 adet telesiyej hattı, 430 metre uzunluğunda teleski hattı ve ayrıca 100 metre uzunluğunda yürüyen band bulunmaktadır. Bir adet helikopter pisti ve otopark alanları bulunmaktadır.

Kış Aktiviteleri

Kayak

Kış sporu denilince ilk akla gelenlerden bir tanesi kayaktır. Serbest stil kayak, Alp disiplini, Kuzey Kombine, kayakla atlama gibi farklı branşlar kayma tutkunlarını Yedikuyular kayak Merkezi Kış sporları doğa ile iç içe olan pistleri ve pist yapıları ile kayak severlere benzersiz keyifler sunuyor.


Kızak

Kızak, farklı stillerde kayma imkanı sunan keyifli bir kış sporudur. Kızağa Binme , hem yetişkinler hem de çocuklar için eğlenceli bir sosyal deneyimdir. Kızak için uygun Geliştirilmiş pist yapısı ile Yedikuyular kayak merkezi Kızak severlere benzersiz keyifler sunuyor.

Snowboard

İleri seviyedeki profesyoneller için extreme kış sporları arasında yer alan snowboard, karla tanışmak için iyi bir seçenektir. Sutfboard ve kaykay’dan tek farkı , karda yapılıyor olmasıdır. Özel olarak üretilen board yardımı ile özgürce kaymanın zevkini yaşatan spor yediden yetmişe tüm sporcular için uygundur.Özellkle kıyafetlerinin günlük kıyafetlere yakın tarzda tasarlanması snowboardçu’nun yan ve esnek duruşu ile snowboard bir tutku haline gelmiştir.
Yedikuyular kayak Merkezi Snowboard tutkunlarına benzersiz keyifler sunuyor.

Doğa yürüyüşü

Yedikuyular Kayak Merkezi Muhteşem manzaralı ve tertemiz bir doğada mesafeleri yürüyerek aşacağınız, hiçbir beceri gerektirmeyen bu kış sporu ile kendinizi dinç hissedecek ve soluduğunuz tertemiz hava ile adeta yeniden doğacaksınız.

Kar Motoru

Kar sporları ile motor tutkunlarını buluşturan kar motoru, belirlenen pist ve güzergah üzerinde gerçekleştirilen oldukça eğlenceli olan Spor dalıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL