SEYAHAT

Kış bitmeden mutlaka buraları keşfedin!

Ermenistan Sınırı – Kars Kars Havalimanı şehir merkezine 7 km uzaklıkta ve İstanbul’dan direkt uçuşla 2 saatte varıyorsunuz. Sapanca – Sakarya Doğanın gardrobu gibi renkli ve huzur dolu bir kasaba..

Kış bitmeden mutlaka buraları keşfedin!

Ermenistan Sınırı – Kars

Kars Havalimanı şehir merkezine 7 km uzaklıkta ve İstanbul’dan direkt uçuşla 2 saatte varıyorsunuz.

Sapanca – Sakarya

Doğanın gardrobu gibi renkli ve huzur dolu bir kasaba Sapanca. Yılı çok yorgun geçirmişseniz veya dingin birkaç gün iyi gelir diyorsanız rotanızı Sapanca’ya çevirebilirsiniz.

Abant Gölü Tabiat Parkı – Bolu

Çam ağaçlarıyla çevrili Abant Gölü mis gibi havası ve renkli doğasıyla huzurlu kış adreslerinden. Şehir kaçkınlarının, balayı çiftlerinin ve doğa aşıklarının buluştuğu tabiat parkı yürüyüş, bisiklet, fotoğraf turları için ideal.

Yedigöller Milli Parkı – Bolu

Orman ve göl manzaralarıyla mest eden milli park Bolu merkeze 1 saat uzaklıkta ve 1,5 km’lik bir alana yayılmış yedi gölü kapsıyor. Maviyle yeşil karışımı doğasında başta zambak ve orkide olmak üzere 235 bitki türü yetişiyor.

Safranbolu – Karabük

UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki Safranbolu’da tıpkı Kapadokya gibi ülkemizin mevsimsiz yerlerinden. Yazı da kışı da bir tablo çizdirecek kadar güzel bu yörenin hem sivil mimari hem de doğa açısından çok şanslı olduğunu söyleyelim öncelikle. Tarihi Osmanlı evlerinin kar kaplı çatıları, mutfağının dumanı tüten aş çorbaları, yeri bir ip gibi çizip geçen derin kanyonları ve yakınındaki kültür hazinesi Yörük Köyü ile kışın da çok sevdiriyor Safranbolu kendini.

Kazdağları – Balıkesir

Kazdağları her daim gönüllerin birincisi. Dünyanın en güzel havasını soluyacağınız bölgede kışın sıcaklık 0 derecenin altına düşmüyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL